Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Bartosz Kurek wprost o zakończeniu kariery! Wszystko przez wydarzenia sprzed roku

2022-05-28 7:41

Bartosz Kurek został ogłoszony jako kapitan reprezentacji Polski. Po odejściu na emeryturę przez Michała Kubiak, to atakujący przejął dowodzenie kadrą. Czołowy siatkarz kadry, odniósł się także do zakończeniu przygody przez swoich kolegów z drużyny m.in. Piotr Nowakowski, czy Michał Kubiak. Sam również powiedział, w jakich był emocjach po odpadnięciu w ćwierćfinale, podczas turnieju olimpijskiego w Tokio.

W ostatnim roku reprezentacja Polski nie była zadowolona ze swojego występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Siatkarzom nie udało się zdobyć wymarzonego złotego medalu, pomimo, że byli jednym z głównych faworytów. Na pocieszenie zespół Vitala Heynana wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Europy, które odbyły się we wrześniu. To był ostatni turniej dla belgijskiego szkoleniowca w roli trenera reprezentacji Polski, a ponadto z gry w kadrze zaczęli rezygnować siatkarze "starej gwardii", m.in. Piotr Nowakowski oraz były kapitan - Michał Kubiak. Bartosz Kurek w rozmowie z grupą dziennikarzy wypowiedział się na temat kadrowych rewolucji oraz o decyzjach siatkarzy o zakończeniu kariery.

Bartosz Bednorz przerywa milczenie ws. gry w Rosji. „Jestem gotowy na krytykę” [WYWIAD]

- Paru chłopaków może nie podjęło jeszcze tej decyzji tuż po tych mistrzostwach Europy, ale wówczas zakiełkowała w nich. Od tego doszli do postanowienia, że czas zakończyć reprezentacyjną karierę. Ja w ten sposób o tym nie myślałem. Chciałem wówczas spędzić ostatnie chwile z tymi ludźmi, pocieszyć się tym medalem, mimo że nie był taki, o jakim marzyliśmy - powiedział Kurek.

Bartosz Kurek porównał Grbicia do Heynena. „Zmiana nie jest drastyczna”

Za kilku starych kolegów, pojawiły się nowi zawodnicy na zgrupowaniu. - Czy to była rewolucja, czy ewolucja? Zobaczymy na boisku. Przez ostatnie lata prezentowaliśmy jakiś określony poziom i chciałbym, byśmy poniżej pewnego nie schodzili. To też pokaże, czy dokonała się rewolucja i musimy coś budować od zera, czy jednak jako zespół wciąż jesteśmy na tym pewnym poziomie - przekazał kapitan reprezentacji Polski.

Mamed Khalidov zaczepił Roberto Soldicia! Wymowne słowa legendy KSW, nie zostawił wątpliwości

Sonda
Czy reprezentacja Polski obroni mistrzostwo świata?

Po udziale w Lidze Narodów, polskich siatkarzy czeka najważniejsza impreza tego roku - czyli mistrzostwa świata. Warto przypomnieć, że podopieczni Nikoli Grbica zdobywali to trefeum dwa razy pod rząd w latach 2014-2018.

Nie uwierzycie, co Thurnbichler kazał robić skoczkom w czasie lotu. Kubacki i spółka w szoku

Bartosz Bednorz tłumaczy dlaczego grał w Rosji w czasie wojny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze