Magda Linette

Autor: Sebastian Wielechowski Magda Linette

sensacja

Koszmar Magdy Linette. Ćwierćfinał nie dla Polki, sensacyjna porażka na brytyjskim korcie

2023-06-15 22:09

Magda Linette miała szansę, aby zameldować się w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Nottingham i zmierzyć się tam z kolejną polską tenisistką, Magdą Fręch. Poznanianka niespodziewanie jednak odpadła po dwóch setach walki z reprezentantką gospodarzy Jodie Burrage 5:7, 3:6 i zakończyła swój udział w turnieju,

Pojedynek na kortach trawiastych trwał niewiele ponad półtorej godziny. Rozpoczęł się bardzo pomyślnie dla Linette (nr 21 w rankingu WTA), która przy pierwszej okazji przełamała serwis rywalki i prowadziła 3:0. Burrage zrewanżowała się tym samym w siódmym gemie, a później powtórzyła to przy stanie 5:5.

Druga partia od samego początku nie układała się po myśli Polki. Linnete co prawda raz w tym secie wygrała podanie Brytyjki. Jednak od stanu 3:3 dominowała wyłącznie Burrage, która w światowym rankingu zajmuje 131. miejsce.

Czwartek okazał się pechowy dla dwóch innych rozstawionych zawodniczek. Swoje mecze przegrały piąta w turniejowej drabince Ukrainka Anhelina Kalinina i siódma Włoszka Camila Giorgi.