Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Fani rozsierdzeni

Kuriozalna decyzja w sprawie Igi Świątek. Trudno to zrozumieć, kibice nie kryją wielkiego oburzenia

2022-09-29 11:53

Iga Świątek przebojem wdarła się na szczyt kobiecego tenisa. Polka od kilku miesięcy zachwyca świat popisami na korcie i stała się gwiazdą swojej dyscypliny sportowej. Jej osiągnięcia nie wystarczyły jednak, aby znalazła się w prestiżowym rankingu, w którym wyróżnia się wschodzące gwiazdy w różnych dziedzinach. Kibice nie kryli oburzenia, że Iga Świątek została pominięta.

Iga Świątek potrzebowała zaledwie kilku miesięcy, aby podpić serca fanów tenisa. 21-latka to bezsprzecznie najlepsza zawodniczka w ostatnim czasie i zasłużenie prowadzi w rankingu WTA. Swoją wartość potwierdza na kolejnych, wygrywanych przez siebie turniejach. Jej ostatnim łupem jest wielkoszlemowy US Open, dzięki któremu znów zrobiło się o niej głośno.

Iga Świątek pominięta w rankingu. Kibice nie kryją oburzenia

Sukcesy reprezentantki Polski w tak młodym wieku nie wystarczyły jednak, aby znaleźć się na prestiżowej liście TIME100 Next. Zestawienie to zawiera nazwiska młodych osób z wielu dziedzin życia, także ze sportu, które w przyszłości mają być gwiazdami na swoim polu. Amerykanie uwzględnili w rankingu choćby Carlosa Alcaraza, tenisistę z Hiszpanii, który również wdarł się na szczyt.

Internauci nie kryli oburzenia i uważali, że pominięcie Świątek w zestawieniu jest niemałym skandalem. - Bez urazy dla Carlosa, ale kobiety zawsze muszą robić więcej, aby zdobyć uznanie, a nawet jeśli to robią, mogą go nie dostać. Iga miała sezon historyczny i co to dało? - czytamy w jednym z wpisów na Twitterze. Głosów w podobnym tonie było zdecydowanie więcej. - Lubię Carlosa i zasługuje na to. Jednak liczba punktów, których potrzebował do zdobycia pierwszego miejsca, jest bardzo niska w porównaniu z innymi w przeszłości. Czy to podważa jego osiągnięcia? Nie i nikt nie powinien podważać Igi, ponieważ jest teraz na innym poziomie i bardzo zasługuje i powinna była zostać uwzględniona - napisał inny internauta.

A co sądzicie na ten temat wy? Zapraszamy do podzielenia się z nami swoim zdaniem w komentarzu!

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane

Jakie auto pokochała Iga Świątek? Kto ma lepszy gust do aut: Lewy czy Ronaldo?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży sportowców!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze