Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Fani rozsierdzeni

Kuriozalna decyzja w sprawie Igi Świątek. Trudno to zrozumieć, kibice nie kryją wielkiego oburzenia

2022-09-29 11:53

Iga Świątek przebojem wdarła się na szczyt kobiecego tenisa. Polka od kilku miesięcy zachwyca świat popisami na korcie i stała się gwiazdą swojej dyscypliny sportowej. Jej osiągnięcia nie wystarczyły jednak, aby znalazła się w prestiżowym rankingu, w którym wyróżnia się wschodzące gwiazdy w różnych dziedzinach. Kibice nie kryli oburzenia, że Iga Świątek została pominięta.

Iga Świątek potrzebowała zaledwie kilku miesięcy, aby podpić serca fanów tenisa. 21-latka to bezsprzecznie najlepsza zawodniczka w ostatnim czasie i zasłużenie prowadzi w rankingu WTA. Swoją wartość potwierdza na kolejnych, wygrywanych przez siebie turniejach. Jej ostatnim łupem jest wielkoszlemowy US Open, dzięki któremu znów zrobiło się o niej głośno.

Iga Świątek pominięta w rankingu. Kibice nie kryją oburzenia

Sukcesy reprezentantki Polski w tak młodym wieku nie wystarczyły jednak, aby znaleźć się na prestiżowej liście TIME100 Next. Zestawienie to zawiera nazwiska młodych osób z wielu dziedzin życia, także ze sportu, które w przyszłości mają być gwiazdami na swoim polu. Amerykanie uwzględnili w rankingu choćby Carlosa Alcaraza, tenisistę z Hiszpanii, który również wdarł się na szczyt.

Internauci nie kryli oburzenia i uważali, że pominięcie Świątek w zestawieniu jest niemałym skandalem. - Bez urazy dla Carlosa, ale kobiety zawsze muszą robić więcej, aby zdobyć uznanie, a nawet jeśli to robią, mogą go nie dostać. Iga miała sezon historyczny i co to dało? - czytamy w jednym z wpisów na Twitterze. Głosów w podobnym tonie było zdecydowanie więcej. - Lubię Carlosa i zasługuje na to. Jednak liczba punktów, których potrzebował do zdobycia pierwszego miejsca, jest bardzo niska w porównaniu z innymi w przeszłości. Czy to podważa jego osiągnięcia? Nie i nikt nie powinien podważać Igi, ponieważ jest teraz na innym poziomie i bardzo zasługuje i powinna była zostać uwzględniona - napisał inny internauta.

A co sądzicie na ten temat wy? Zapraszamy do podzielenia się z nami swoim zdaniem w komentarzu!

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane

Jakie auto pokochała Iga Świątek? Kto ma lepszy gust do aut: Lewy czy Ronaldo?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży sportowców!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze