Iga Świątek

i

Autor: MARIJAN MURAT/DPA VIA AP Iga Świątek

Motywacyjne słowa

Legendarny tenisista wypowiedział się na temat Świątek! Te słowa znaczą wiele, jasne stanowisko byłego lidera klasyfikacji ATP

2023-05-09 19:20

Iga Świątek wielokrotnie już udowadniała kibicom, że jest stworzona do gry w tenisa. Liderka światowego rankingu od początku roku miała okazję zagrać w kilku finałach m.in. Stuttgart i Madryt. Polka pomimo młodego wieku pisze historię żeńskiego tenisa, a wiele komplementów w jej kierunków posypały się ze strony Jimmy'ego Connorsa - byłego lidera rankingu ATP.

Iga Świątek w ostatnim czasie zmierzyła się w dwóch finałach z tą samą rywalką, czyli Aryną Sabalenką. W pierwszych zawodach, które odbyły się w Stuttgarcie górą była Polka, wówczas zwyciężyła z 25-latką w dwóch setach. Po niespełna dwóch tygodniach rolę się odwróciły i to Białorusinka triumfowała w starciu z liderką światowego rankingu. Nie bez powodu, obie tenisistki w obu turniejach dotarły do ostatniego spotkania, ponieważ w tym momencie są one najlepsze. Na pewno głównym celem Sabalenki jest wyprzedzenie Świątek w światowym rankingu, jednak nie jest to łatwe przy tak dobrze dysponującej 21-latce.

Legendarny tenisistka powiedział o tym wprost! Tak wypowiedział się na temat Igi Świątek

Na temat Świątek wypowiedział się legendarny tenisista - Jimmy Connors, w podcaście "Advantage Connors". - Zapracowała sobie na taką reputację. Ci, którzy ją pokonują, wznoszą się na wyżyny możliwości. Zawodniczki zdają sobie sprawę z tego, że aby pokonać Świątek, muszą przy niemal każdym uderzeniu ryzykować, próbując uderzyć w linie. Muszą to powtarzać za każdym razem, ponieważ Polka wygrywa mecze jeszcze przed wyjściem na kort - zaznaczył Amerykanin.

Connors zaznaczył, dlaczego Polka ma taką przewagę nad resztą stawki. - Największym komplementem, jaki tenisistka bądź tenisista mogą otrzymać, to fakt, że wszyscy na ciebie polują. Świątek ma tarczę na plecach. Wszyscy skupiają się nie na tym, by wygrać turniej, a żeby pokonać Polkę. I to jest powód do dumy. Zasłużyła sobie na to - podsumował ośmiokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych.

Świątek teraz startuje w Rzymie, gdzie będzie chciała za wszelką cenę obronić tytuł sprzed roku.

Sonda
Czy Iga Świątek obroni tytuł na Roland Garros 2023?
Iga Świątek w finale WTA w Madrycie, Rzym już czeka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze