Lider światowego rankingu nie wystąpi w Australian Open! Złapali go na dopingu

2020-01-14 19:17 MSo
Juan Sebastian Cabal i Robert Farah
Autor: AP PHOTO/ALBERTO PEZZALI Juan Sebastian Cabal i Robert Farah

Pierwszy wielkoszlemowy turniej sezonu zbliża się wielkimi krokami! W Australian Open zabraknie jednak wielu czołowych postaci. 14. stycznia okazało się, że wśród nich będzie jeden z liderów światowego rankingu. Testy antydopingowe wykazały u niego stosowanie niedozwolonych środków. Tenisista próbował się tłumaczyć w dość zaskakujący sposób.

We wtorkowe popołudnie światem tenisa wstrząsnęła informacja o wycofaniu się z turnieju deblowego Roberta Faraha, dotychczasowego lidera światowych rankingów. Juan Sebastian Cabal, z nieznanych na początku przyczyn, musi szukać sobie nowego partnera do gry podwójnej.

Po paru godzinach w sieci pojawiło się oświadczenie zawodnika, który przyznał, że kontrola antydopingowa, której został poddany, wykazała u niego stosowanie sterydu boldenon. Mężczyzna stwierdził, że ten często wykrywany jest w kolumbijskim mięsie i zarzeka się, że nie stosował dopingu celowo!

Niezależnie od wszystkiego, jego występ w Australian Open został całkowicie przekreślony. Para Farah-Cabal była jednym z faworytów do zajścia daleko na australijskich kortach! W minionym sezonie, w Melbourne udało im się dojść do finału, w którym przegrali z parą Pavić-Marach. Na Wimbledonie i w US Open to Kolumbijczycy sięgali po końcowy triumf.

Od 15 lipca 2019 roku, Robert Farah i Juan Sebastian Cabal są liderami światowego rankingu ATP w deblu. Tegoroczne Australian Open zostanie rozegrane w dniach 20 stycznia - 2 lutego. W puli nagród znalazło się aż 71 milionów dolarów australijskich. Zwycięzcy debla zgarniają po 380 tysięcy na głowę!

Najnowsze