Iga Świątek

i

Autor: Elise Amendola/AP WTA Ostrawa PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Ostrawie Nagrody pieniężne

Losowanie Indian Wells za nami. Świątek poczeka jednak na pierwszą rywalkę

2021-10-05 10:45

Po 932 dniach przerwy najlepsi tenisiści i tenisistki świata wracają do pustynnej miejscowości w Południowej Kalifornii. Zmagania w drabince głównej turnieju w Indian Wells rozpoczną się w środę, ale Iga Świątek na pierwszą rywalkę jeszcze poczeka.

Turniej w Indian Wells to największa impreza w kalendarzu po Wielkim Szlemie. W zeszłym roku turniej nie odbył się z powodu koronawirusa, w tym z tych samych przyczyn został przesunięty na październik.

Poważne oskarżenia wobec gwiazdy tenisa. Mistrz olimpijski miał napaść swoją byłą dziewczynę, ATP interweniuje

Indian Wells to niewielka, licząca nieco ponad pięć tysięcy mieszkańców miejscowość. Dystans drogowy do Los Angeles wynosi ok. 200 kilometrów, a do słynącego z odwiedzanych przez gwiazdy Hollywoodu pól golfowych oraz gorących źródeł Palm Springs zaledwie 30. Położenie Indian Wells jest bardzo malownicze - w dolinie Coachella, w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego Joshua Tree i z widokiem na liczącą ponad 3000 m San Jacinto Mountain. To wszystko sprawia, że turystom przypomina to pustynną oazę, gdzie panuje suchy klimat i roi się od przepięknych drzew palmowych. Jednym słowem - raj.

Iga Świątek dla "Super Expressu": Chcę, żeby dzieciaki chwyciły za rakiety

I taki właśnie przydomek - Tennis Paradise (tenisowy raj) - ma mający 44-letnią tradycję turniej Indian Wells Open. Dzięki potężnemu sponsorowi rozgrywki są bardzo prestiżowe. W oficjalnym programie można przeczytać, że jest to największy łączony turniej typu Masters 1000 dla kobiet (WTA) i mężczyzn (ATP) oraz piąty największy na świecie, zaraz po czterech lewach Wielkiego Szlema. Zmagania odbywać się będą na 29 kortach, z czego trybuny głównego mają ponad 16 tys. miejsc. To drugi największy typowo tenisowy obiekt, zaraz za Arthur Ashe Stadium w Nowym Jorku.

W Indian Wells zobaczymy Igę Świątek, która będzie rozstawiona z "2" i w związku z tym zmagania rozpocznie od 2. rundy. W niej zmierzy się z lepszą z pary Katie Volynets/Petra Martić. W "ćwiartce" Świątek są takie tenisistki jak Belinda Bencic, Anastasija Pawluczenkowa, Leylah Fernandez czy Jelena Rybakina.

Ważne chwile dla Igi Świątek. To będzie kluczowy moment, może być bardzo trudno

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze