Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Ważne chwile dla Igi Świątek. To będzie kluczowy moment, może być bardzo trudno

2021-10-04 10:06

Sezon tenisowy pomału dobiega końca. Przed nami jeszcze dwa bardzo duże wydarzenia, w których będziemy liczyć przede wszystkim na Igę Świątek. Przed reprezentantką Polski jest ciężkie zadanie, bo niebawem może spaść o kilka pozycji w rankingu WTA, ale jeśli zaprezentuje się dobrze na najbliższych zawodach, strata może nie być aż tak mocno odczuwalna.

Iga Świątek od kilku miesięcy należy od ścisłej czołówki kobiecego tenisa. Potwierdza to ranking WTA, w którym reprezentantka Polski utrzymała wysokie, czwarte miejsce. Wyprzedzają ją jedynie Ashleigh Barty, Aryna Sabalenka i Karolina Pliskova. Świątek utrzymała swoją lokatę, mimo że nie brała ostatnio udziału w żadnym turnieju i nie zdobywała punktów do rankingu.

Ojciec Radwańskiej przerwał milczenie. Mowa o powrocie córki do sportu, dał nadzieję

Iga Świątek w czołówce! Wysokie miejsce w rankingu

Te jednak będą niezbędne w najbliższym czasie. Wysokie miejsce Świątek to przede wszystkim zasługa jej zwycięstwa na ubiegłorocznym Roland Garros, dzięki czemu zyskała 2000 punktów. Niebawem zostaną one zastąpione dorobkiem z ostatniego Roland Garros, gdzie Świątek wywalczyła "zaledwie" 430 punktów. Spadek jest więc nieunikniony, a utrzymanie czwartego miejsca, wydaje się bardzo trudnym zadaniem.

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm

Może on zostać jednak złagodzony przez dobry występ w jednym z największych turniejów. Świątek już za kilka dni rozpocznie zmagania na Indian Wells. to impreza rangi WTA 1000, więc punktów do zdobycia jest sporo. Szanse Polki są o tyle większe, że w turnieju nie wezmą udziału najlepsze zawodniki z Barty i Sereną Williams na czele. A to oznacza, że Świątek na dużej imprezie rozstawiona będzie z numerem 2.

Sonda
Czy Iga Świątek jest najlepszą polską tenisistką w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze