Magda Linette

Autor: East News Magda Linette

Magda Linette nie zwalnia tempa! Polka w dobrym stylu awansowała do II rundy US Open

2019-08-27 20:37

Kolejny świetny mecz polskiej tenisistki na tegorocznym US Open. Po tym, jak w ekspresowym tempie ze swoją rywalką rozprawiła się Iga Świątek, w II rundzie wielkoszlemowego turnieju zameldowała się również Magda Linette. Polka w dwóch setach pokonała Australijkę Astrę Sharmę, a gra naszej reprezentantki mogła się podobać.

Linette jest w doskonalej formie. Zawodniczka z Poznania kilka dni temu odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi WTA. W finale na kortach nowojorskiego Bronksu pokonała Camilę Giorgi i mogła cieszyć się z ogromnego sukcesu. Czasu na odpoczynek nie było zbyt wiele i już we wtorek Linette stanęła do boju w US Open.

W I rundzie tego turnieju zmierzła się z Australijką Astrą Sharmą. Faworytką tego pojedynku była reprezentantka Polski, choć nikt nie spodziewał się, że będzie to łatwe spotkanie. Linette od pierwszych piłek pokazywała bardzo dobrą grę. Polka bazowała na kątowych uderzeniach, czym zmuszała rywalkę do biegania.

Sharma pod tym względem wyglądała bardzo dobrze i dochodziła do większości piłek. Gorzej było ze skutecznością odbić. Tenisistka z Australii często popełniała niewymuszone błędy i jej gemy serwisowe trwały bardzo długo. Linette miała kilka break pointów, ale wykorzystała jeden, w ósmym gemie. Następnie utrzymała swoje podanie i pierwszego seta wygrała 6:3.

Druga partia zaczęła się dla Polki znakomicie. Sharma wyglądała na zdenerwowaną, popełniła dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu i Linette wykorzystała to wzorowo przełamując przeciwniczkę już w pierwszym gemie. Tę przewagę utrzymała do końca meczu, choć w decydującym gemie była w bardzo ciężkiej sytuacji.

Zawodniczka z Poznania przegrywała już 0:40, a stało się tak za sprawą jej błędów. Polka wykazała się jednak niesamowitym opanowaniem nerwów i wygrała pięć piłek z rzędu, czym zagwarantowała sobie awans do II rundy US Open. W tej zmierzy się z Naomi Osaką.

Magda Linette - Astra Sharma 6:3, 6:4