Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Zwycięstwo Linette

Magda Linette idzie jak burza! Polka rozbiła wyżej notowaną rywalkę, jest już w ćwierćfinale w Cleveland

2022-08-24 8:59

Niedawno najważniejsze tenisowe życie przeniosło się na drugą stronę oceanu – do Kanady oraz USA. Tam rozgrywane są prestiżowe turnieje, a lada moment wystartuje także najważniejszy z nich – US Open. Jednym z turniejów poprzedzających jest impreza w Cleveland, gdzie do rywalizacji stanęła Magda Linette. Polka w nocy z wtorku na środę pokonała Soranę Cirsteę 6:4, 6:2 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju rangi WTA 250.

Warto odnotować, że Rumunka obecnie znajduje się zdecydowanie wyżej w rankingu WTA niż Magda Linette. W światowym rankingu 30-letnia Polka zajmuje obecnie 67. miejsce, a dwa lata starsza Cirstea jest 38. To było piąte spotkanie tych tenisistek i drugie zwycięstwo Polki. Pierwsze odniosła 11 lat temu w imprezie ITF we francuskim Poitiers. Później w turniejach WTA, kolejno w Tiancin (2014), Shenzen (2019) i Strasburgu (2021), górą była Rumunka.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Linette w ćwierćfinale WTA 250 w Cleveland. Czeka na kolejną rywalkę

Wcześniej w Cleveland, gdzie poznanianka przygotowuje się do rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego US Open, w identycznym stosunku pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu. Jej następną rywalkę wyłoni środowy pojedynek niemieckiej kwalifikantki Laury Siegemund (216.WTA) z Ludmiłą Samsonową, która plasuje się na 45. pozycji w klasyfikacji tenisistek. Rosjanka niedawno triumfowała w zawodach w Waszyngtonie, a w kwietniu stawiła zacięty opór Idze Świątek w półfinale turnieju w Stuttgarcie.

Wynik 2. rundy:

Magda Linette (Polska) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:2.

Była gwiazda tenisa, Ashley Harkleroad, rozbiera się za pieniądze. Dowiedz się więcej z galerii poniżej:

Najnowsze