Autor: AP Magda Linette odpadła z turnieju w Hobart! Kłótnie z sędzią i przykra porażka tuż przed Australian Open

Porażka Polki

2023-01-10 13:21

Magda Linette po udanych występach w United Cup nie poszła za ciosem w turnieju WTA w Hobart. Dla tenisistki z Poznania była to próba generalna przed Australian Open i niestety nie wypadła najlepiej. Polka po nerwowym meczu przegrała 4:6, 6:1, 4:6 z Belgijką Alison Van Uytvanck (nr 70).

Magda Linette po porażce w pierwszym secie w drugiej partii zdominowała Alison Van Uytvanck i wydawało się, że kontroluje już przebieg spotkania. Niestety w decydującym secie silna fizycznie Belgijka szybko wyszła na prowadzenie, przełamując podanie Polki. Linette odrobiła straty, ale w końcówce miała ogromne problemy z utrzymaniem serwisu. Seryjnie przegrywała wymiany przy własnym podaniu, nie potrafiąc poradzić sobie z mocnymi uderzeniami rywalki. Grała słabo, popełniając pod presją dużo błędów.

Końcówka była nerwowa, a Magda Linette kilka razy kłóciła się z panią arbiter. Kontrowersje wywołało kilka jej decyzji, oraz niewystarczająca - zdaniem Polki - jej reakcja na hałaśliwe zachowanie kibiców w czasie wymian. Po ostatniej piłce nasza tenisistka miała duże pretensje to prowadzącej ten mecz sędzi i nie podała jej ręki. Van Uytvanck w II rundzie zagra z Chinką Xinju Wang (nr 89). A przed Magdą podróż do Melbourne i spokojne treningi przed Australian Open (początek 16 stycznia), gdzie zagra oczywiście bez eliminacji, od razu w głównej drabince.

Ujawniono zarobki Igi Świątek i Huberta Hurkacza w United Cup! Nieźle się obłowili!

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!