Magda Linette

Autor: AP Photo/Andy Brownbill Linette - Switolina RELACJA NA ŻYWO Wimbledon Linette - Switolina WYNIK LIVE

Magda Linette wygrywa w Ostrawie. Będzie polski pojedynek?

2021-09-20 22:36

Udany początek Magdy Linette na turnieju tenisowym J&T Banka Ostrava Open rozgrywanym w hali. W I rundzie Polka pokonała Francuzkę Oceane Dodin 6:2, 7:6 po półtora godzinnym meczu.

Polka awansowała do turnieju głównego po wczorajszym zwycięstwie w finale kwalifikacji z Katarzyną Kawą, a już dzisiaj musiała rozgrywać swój mecz w I rundzie. Francuzka jest niżej klasyfikowana od Polki w rankingu WTA, bo zajmuje 94 miejsce, a Linette jest 59. Od początku widoczna była przewaga tenisistki z Poznania, która na twardym korcie w szóstym gemie przełamała serwis rywalki. W tym secie zrobiła to jeszcze raz i gładko go wygrała. Na otwarcie drugiej partii to Francuzka przełamała podanie Linette i zaczęła sprawiać problemy naszej zawodniczce. Prowadziła już 5:3, później 5:4 , ale Linette zagrała kapitalnie następnego gema przy podaniu Dodin, wygrywając kolejne cztery piłki i wyrównując stan w secie na 5:5. O wyniku musiał rozstrzygać tie-break, który był wyrównany do stanu 3:3. Kolejne cztery punkty zdobyła Linette i wygrała mecz. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Rosjanki Kudermietowej z Kazaszką Rybakiną. Jeśli Polka weźmie i tę przeszkodę, to w III rundzie może spotkać się Igą Świątek. Nasza najlepsza tenisistka, rozstawiona w Ostrawie z „ jedynką ”, w pierwszej rundzie miała wolny los, a w II spotka się z lepszą z pary – Shuai Zhang (Chiny ) i Julia Putincewa (Kazachstan).

Wielkie wydarzenie w życiu Igi Świątek. Tego już nie da się ukryć, gigantyczny sukces