Magda Linette wygrywa w Ostrawie. Będzie polski pojedynek?

2021-09-20 22:36
Magda Linette
Autor: AP Photo/Andy Brownbill Linette - Switolina RELACJA NA ŻYWO Wimbledon Linette - Switolina WYNIK LIVE

Udany początek Magdy Linette na turnieju tenisowym J&T Banka Ostrava Open rozgrywanym w hali. W I rundzie Polka pokonała Francuzkę Oceane Dodin 6:2, 7:6 po półtora godzinnym meczu.

Polka awansowała do turnieju głównego po wczorajszym zwycięstwie w finale kwalifikacji z Katarzyną Kawą, a już dzisiaj musiała rozgrywać swój mecz w I rundzie. Francuzka jest niżej klasyfikowana od Polki w rankingu WTA, bo zajmuje 94 miejsce, a Linette jest 59. Od początku widoczna była przewaga tenisistki z Poznania, która na twardym korcie w szóstym gemie przełamała serwis rywalki. W tym secie zrobiła to jeszcze raz i gładko go wygrała. Na otwarcie drugiej partii to Francuzka przełamała podanie Linette i zaczęła sprawiać problemy naszej zawodniczce. Prowadziła już 5:3, później 5:4 , ale Linette zagrała kapitalnie następnego gema przy podaniu Dodin, wygrywając kolejne cztery piłki i wyrównując stan w secie na 5:5. O wyniku musiał rozstrzygać tie-break, który był wyrównany do stanu 3:3. Kolejne cztery punkty zdobyła Linette i wygrała mecz. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Rosjanki Kudermietowej z Kazaszką Rybakiną. Jeśli Polka weźmie i tę przeszkodę, to w III rundzie może spotkać się Igą Świątek. Nasza najlepsza tenisistka, rozstawiona w Ostrawie z „ jedynką ”, w pierwszej rundzie miała wolny los, a w II spotka się z lepszą z pary – Shuai Zhang (Chiny ) i Julia Putincewa (Kazachstan).

Wielkie wydarzenie w życiu Igi Świątek. Tego już nie da się ukryć, gigantyczny sukces

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE