Tenis, Magda Linette, Austrtalian Open, ćwierćfinał

i

Autor: AP Magda Linette ne mogła uwierzyć w awans do półfinału AO 2023

Ranking WTA

Magda Linette z ogromny awansem! Na to Polka może liczyć po Australian Open, wielki skok

2023-01-26 18:17

Turniej Australian Open dobiega końca, w spotkaniu półfinałowym kobiet, Magda Linette podejmowała Arynę Sabalankę. Niestety Polka nie była w stanie przeciwstawić się rywalce i po dwusetowym meczu musiała uznać wyższość rywalki. 30-latka pomimo porażki może być zadowolona ze swojego startu, ponieważ zaliczy ogromny awans w rankingu WTA.

Magda Linette świetnie zaprezentowała się podczas tegorocznego Australian Open. Po odpadnięciu z turnieju Igi Świątek oraz Huberta Hurkacza, ostatnia w walce o najwyższe cele została Magda Linette. 30-latka na swojej drodze pokonała Mayar Sherif, Anett Kontaveit, Jekatierine Aleksandrową, Caroline Garcie oraz Karolinę Pliskovą. Niestety polska tenisistka nie była w stanie przeciwstawić się w półfinałowym starciu piątej rakiecie świata - Arynie Sabalence. Białorusinka toczyła wyrównany bój z Linette, co doprowadziło do tie-breaka, gdzie 24-latka zaprezentowała popis swoich umiejętności i ostatecznie wygrała 7:1. W drugimi secie już Polka nie była w stanie nawiązać walki, przegrywając 6:2, co pozwoliło na radość Sabalenki z powodu awansu do finału.

Ogromny awans w rankingu Magdy Linette! Świetna forma Polki na Australian Open

Sabalenka zaraz po meczu wypowiedziała się na temat Linette, tym samym doceniając dyspozycję Polki. - Nie zaczęłam najlepiej tego meczu i dopiero na początku tie-breaka złapałam wreszcie swój rytm. Zaczęłam sobie ufać, wchodzić na piłkę. To była świetna gra z mojej strony w tamtym momencie. Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że dziś uderzałam w zwolnionym tempie, ale dziękuję, muszę mieć dobre geny. Jestem superszczęśliwa. Cieszę się, że udało mi się wygrać, bo Magda jest nieprawdopodobną zawodniczką, grała świetny tenis - podsumowała Białorusinka.

Linette pomimo braku awansu do finału może być szczęśliwa ze swojego występu na Australian Open. Polka przed turniejem zajmowała 45. miejsce, natomiast po awansie do półfinału przeskoczy w rankingu WTA o 23 pozycję. Oznacz to, że 30-latka od poniedziałku będzie 22. rakietą świata.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Najnowsze