Magdalena Fręch

Autor: AP Photo Magdalena Fręch

WTA Monterrey

Magdalena Fręch nie zagra w półfinale turnieju WTA w Monterrey. Sił wystarczyło jej na jednego seta

2024-08-23 9:45

Magdalena Fręch (WTA 45.) przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Monterrey z Emmą Navarro (WTA 13.) 7:6 (3), 0:6, 2:6. Rozstawiona z "2" Amerykanka po przegranym pierwszym secie okazała się dużo lepsza od grającej w Meksyku z "9" Polki i awansowała do półfinału. Dla Fręch był to ostatni mecz przed US Open, w którym zagra już w poniedziałek.

Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale WTA Monterrey

Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA rangi 500 na twardych kortach w meksykańskim Monterrey. Rozstawiona z numerem dziewiątym tenisistka przegrała z "dwójką" Amerykanką Emmą Navarro 7:6 (3), 0:6, 2:6. Pojedynek trwał dwie godziny i 20 minut. Fręch, zajmująca 45. miejsce w światowym rankingu, w pierwszej partii z trzynastą na liście WTA Navarro przegrywała już 2:5 (i musiała bronić piłkę setową), ale zdołała odwrócić losy tej odsłony i zwyciężyła w tie-breaku. Kolejne dwa sety należały jednak zdecydowanie do Amerykanki.

W drugiej partii faworyzowana Navarro nie oddała Polce choćby gema i rozbiła ją 6:0. Trzeci set rozpoczął się od utrzymanego gema serwisowego Fręch, ale pięć kolejnych padło łupem Amerykanki. Dopiero przy stanie 1:5 łodzianka wygrała kolejnego i, jak się okazało, ostatniego gema. W poprzednich rundach 26-letnia polska tenisistka również toczyła trzysetowe boje. Najpierw pokonała Argentynkę Nadię Podoroską 6:4, 4:6, 6:4, a następnie Linę Glushko z Izraela 6:7 (2), 6:3, 6:1.

Rywalką Navarro w półfinale będzie rozstawiona z numerem szóstym Czeszka Linda Noskova. Turniej w Monterrey jest dla tenisistek ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się w Nowym Jorku 26 sierpnia. Fręch zagra mecz pierwszej rundy właśnie w poniedziałek, a jej rywalką będzie Belgijka Greet Minnen (WTA 75.).