Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Słaby okres

Mąż Radwańskiej boleśnie o Hubercie Hurkaczu. Tak wypowiedział się o zawodniku, są powody do niepokoju

2023-05-17 12:14

Hubert Hurkacz przebojem wdarł się do czołówki męskiego tenisa i wydawało się, że może utrzymać się w niej przez wiele miesięcy. Niestety ostatni okres w wykonaniu reprezentanta Polski nie jest najlepszy i z kolejnych turniejów odpada w ekspresowym tempie. Dawid Celt zauważa niepokojące sygnały u Hurkacza, które nie pozwalają tenisiście na odnoszenie większych sukcesów.

Hubert Hurkacz wielką furorę zrobił przede wszystkim w 2021 roku, kiedy wygrał trzy turnieje ATP w tym prestiżowe Miami Open. Dzięki dobrej grze i zwycięstwom wskoczył do czołówki męskiego tenisa. Jeszcze w 2022 roku był w stanie grać na bardzo dobrym poziomie, choć zdarzały się gorsze okresy. Obecny sezon ma zupełnie inne proporcje. Dobrych występów Hurkacza jest jak na lekarstwo, natomiast gorszych meczów zdecydowanie więcej.

Niepokojące słowa o Hurkaczu. Mąż Agnieszki Radwańskiej zwrócił na to uwagę

Wrocławianin bardzo szybko odpadał z turniejów w Indian Wells, Miami, Estoril, Monte Carlo, Madrycie i Rzymie. Gołym okiem można zauważyć, że z formą Hurkacza nie jest najlepiej, na co uwagę zwraca również Dawid Celt. - Uważam, że tenisistów powinno się oceniać przez pryzmat całego sezonu, ale są pewne niepokojące znaki u Huberta, że z jego formą nie jest najlepiej. Oczywiście korty ziemne nigdy nie były jego domeną. Trawa i korty twarde to nawierzchnie, na których czuje się lepiej - powiedział mąż Agnieszki Radwańskiej w programie "Misja Sport".

Hurkacz wpadł w dołek. Dawid Celt punktuje polskiego tenisistę

Celt wypunktował również, co szwankuje w grze wrocławianina. - Sama gra może niepokoić. Dla mnie jest trochę za pasywna. Uważam, że ma problemy przy forhendzie, który często jest grany za miękko. Brakuje mu przyśpieszenia jak u tych najlepszych tenisistów - podkreślił Celt. Najbliższym sprawdzianem dla Hurkacza będzie występ na Roland Garros.

Sonda
Czy Hubert Hurkacz będzie kiedyś liderem rankingu ATP?
Listen on Spreaker.
Najnowsze