Michał Przysiężny

Autor: archiwum se.pl

Michał Przysiężny pokazał charakter, ma szansę na grę w Roland Garros

2013-05-24 4:00

Michał Przysiężny (29 l.) jest o krok od głównego turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polski tenisista w II rundzie eliminacji po bardzo zaciętym meczu pokonał Austriaka Martina Fischera (27 l.) 4:6, 7:6 (8-6), 6:2.

Rozstawiony w eliminacjach z numerem 22 Polak wygrał po dreszczowcu. Fischer wygrał bowiem pierwszego seta, a w drugim miał dwie piłki meczowe. Na szczęście "Ołówek" je obronił i już bez kłopotów, w świetnym stylu zwyciężył w trzecim secie.

W finale eliminacji Przysiężny zagra z Amerykaninem Rhynem Williamsem (22 l., 121. ATP). Jeśli wygra, zadebiutuje w turnieju głównym w Paryżu, wystąpi jako trzeci Polak, bez eliminacji pewni udziału są już bowiem Jerzy Janowicz (23 l., 23. ATP) oraz Łukasz Kubot (31 l., 111. ATP).