Nick Kyrgios

i

Autor: AP Nick Kyrgios

Nick Kyrgios zakończy karierę po Australian Open?! Jest jeden warunek! "Wtedy zrobię to na sto procent"

2023-01-13 16:07

Nick Kyrgios zakończy karierę po Australian Open 2023? Australijki tenisista zapowiedział, że zrobi to, jeżeli wygra w Melbourne turniej singla. - Wtedy na sto procent nie będę już więcej grał - powiedział niesforny Kyrgios, który już wcześniej wielokrotnie powtarzał, że nie cierpi tenisa, katorżniczych treningów i innych ograniczeń, a profesjonalnym tenisistą jest tylko dlatego, że dzięki temu zarabia dużo pieniędzy.

- Zrobię to na sto procent! - powiedział Nick Kyrgios, zapowiadając, że zakończy karierę, jeśli wygra turniej singla w Australian Open 2023. Znany z szalonych wybryków na korcie i kontrowersyjnych wypowiedzi australijski tenisista często powtarza, że nie lubi grać w tenisa i robi to tylko dla pieniędzy. Nie znosi ciężko trenować i stosować koniecznej diety. Do tego tęskni za ojczyzną, podróżując po świecie. Czy pójdzie w ślady Ashleigh Barty, która w 2022 r. po wygraniu Australian Open ogłosiła nagle, że kończy karierę?

- Chcę po prostu móc jeść, co chcę jeść i pić, co chcę pić. Chcę też po prostu się zrelaksować. Kariera tenisisty to trudny styl życia - powiedział Nick Kyrgios, który wcześniej szokował na przykład nocnymi wypadami do pubu tuż przed ważnymi meczami. Ostatnio dojrzał i bardziej profesjonalnie podchodzi do tenisowych wyzwań. Pewnie dzięki temu w 2022 r. zagrał m.in. w finale Wimbledonu (porażka z Novakiem Djokoviciem). - Jeżeli wygram Szlema w singlu, od razu zakończę karierę. Zrobię to na sto procent. Spróbuję to zrobić w tym roku i mam nadzieję, że mi się to uda, ale będzie to trudne - powiedział Kyrgios. Australijczyk w Melbourne rozstawiony jest z numerem 19 i w I rundzie zagra z Rosjaninem Romanem Safiullinem (nr 98)

Nick Kyrgios wpadł w SZAŁ! Zdemolował rakietę i kort i... postanowił, że nie będzie grał

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Tenisista na zdjęciu to...
Rafael Nadal
Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Najnowsze