Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Porażka Hurkacza

Nieudany start Hurkacza w turnieju ATP w Waszyngtonie. Polak poległ już w pierwszym meczu

2022-08-03 21:11

Hubert Hurkacz miał wolny los na otwarcie turnieju ATP w Waszyngtonie i rozpoczął rywalizację dopiero od 2. rundy turnieju. Niestety, już na tym etapie pożegnał się z imprezą, chociaż można było upatrywać w nim faworyta, bowiem był rozstawiony z numerem drugim. Lepszym od niego okazał się Emil Ruusuvuori, który pokonał Polaka 6:4, 6:7(3).

Hubert Hurkacz odpadł w 2. rundzie turnieju ATP na twardych kortach w Waszyngtonie (pula nagród 1,95 mln dolarów). Rozstawiony z numerem drugim polski tenisista, który na otwarcie miał wolny los, przegrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 4:6, 6:7 (3-7). Obaj tenisiści spotkali się ze sobą po raz pierwszy w karierze. 46. na światowej liście 23-letni Ruusuvuori od początku pojedynku sprawiał bardzo korzystne wrażenie. Rzadko się mylił, był regularny i konsekwentny. Przy stanie 2:2 w pierwszym secie przełamał jedenastego w rankingu ATP Hurkacza, a ponieważ nie przegrywał gemów przy swoim podaniu, wygrał całą partę 6:4.

Kontrowersje wokół turnieju im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Rosjanka zaproszona do rywalizacji, minister wyjaśnia

Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska? Kibice wybrali!

W drugim secie nie było żadnego przełamania, więc o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. Polski tenisista prowadził w nim 3-2, ale zaczął popełniać błędy, serwis też nie był jego atutem. W efekcie pięć kolejnych punktów zdobył skoncentrowany i niezwykle precyzyjny w swoich zagraniach Fin, który zakończył pojedynek asem.

Iga Świątek odpowiedziała na zaczepkę Kamila Stocha! Zdecydowana reakcja, nie mogła tego tak zostawić!

Dzień wcześniej Hurkacz odpadł w 1. rundzie gry podwójnej. 25-letni wrocławianin oraz Amerykanin Tommy Paul przegrali z Brytyjczykiem Danielem Evansem i Australijczykiem Johnem Peersem 6:7 (7-9), 4:6.

Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Hubert Hurkacz (Polska, 2) 6:4, 7:6 (7-3).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze