Niezaszczepiony Novak Djoković zainwestował w opracowanie leku na Covid-19

2022-01-19 19:16
Djokovic - Raonic. Finał Indian Wells. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja w tv i stream online
Autor: fot. BullsPix

Nie zaszczepił się, nie unikał niebezpieczeństwa zakażenia siebie i innych, oszukiwał co do stosowania się do przepisów sanitarnych. Gdy Novak Djoković wrócił do Serbii, wydalony z Australii, na jaw wyszła zaskakująca informacja o jego pośrednim udziale w walce z Covidem-19.

Dyrektor generalny duńskiej firmy biotechnologicznej QuantBioRes, Ivan Loncarević poinformował agencję Reutera, że Djoković w czerwcu 2020 roku (trzy miesiące po ogłoszeniu pandemii koronawirusa) zakupił 80 proc. akcji tej firmy. Do dzisiaj pozostaje akcjonariuszem większościowym. A przedsiębiorstwo to zajmuje się między innymi opracowaniem leku na Covid-19 (nie mylić ze szczepionką przeciw tej chorobie).

Podana została liczba 11 naukowców, którzy pracują nad stworzeniem skutecznego lekarstwa w Danii, Słowenii i w… Australii, skąd wydalony został serbski gwiazdor tenisa.

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych mających zapobiegać zarażaniu ludzkich komórek przez koronawirusa. Nie jest jeszcze gotowy. Zgodnie z planami latem mają się rozpocząć badania kliniczne w jeszcze innym kraju - Wielkiej Brytanii.

16/01/2022  Novak Djoković poznał werdykt sądu. Klamka zapadła, od tej decyzji nie ma już odwrotu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze