Autor: AP Novak Djoković

Wimbledon 2024

Novak Djoković kontra Carlos Alcaraz w finale Wimbledonu! Tak jak rok temu!

2024-07-12 20:53

Novak Djoković zagra w finale Wimbledonu. W półfinale Serb pokonał 6:4, 7:6(2), 6:4 Włocha Lorenzo Musetti. Rywalem Djokovicia w niedzielnym finale będzie Carlos Alcaraz, który wcześniej ograł 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4 Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Będziemy mieli zatem powtórkę ubiegłorocznego finały. W 2023 r. górą był Hiszpan, który pokonał Serba w pięciu setach.

Novak Djoković to 24-krotny mistrz Szlemów (rekord świata), a Wimbledon wygrał 7-krotnie. Rok temu dominację Serba na londyńskiej trawie przerwał dość niespodziewanie Carlos Alcaraz. Hiszpan wygrał wtedy 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4. Teraz będziemy mieli rewanż. Djoković i Alcaraz znów zmierzą się w finale Wimbledonu i tym razem faworyta wskazać bardzo trudno.

Novak Djoković i Carlos Alcaraz grali ze sobą pięć razy. Bilans tej rywalizacji to 3-2 dla Serba. Ostatnie dwa mecze wygrał Djoković. Stawką niedzielnego finału będzie aż 2,7 mln funtów premii oraz pozycja nr 2 w rankingu ATP. Liderem pozostanie Jannik Sinner, który odpadł z Wimbledonu w ćwierćfinale. Finał Wimbledonu mężczyzn w niedzielę o godzinie 15 polskiego czasu. W sobotę finał kobiet - Barbora Krejcikova zagra z Jasmine Paolini.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!