Iga Świątek, Robert Lewandowski

i

Autor: AP Iga Świątek, Robert Lewandowski

Ogromne zarobki Igi Świątek w tym roku! Dogania Roberta Lewandowskiego, wyprzedzi go już wkrótce?

2022-04-04 10:31

Iga Świątek zarobiła już w tym roku gigantyczne pieniądze! Robert Lewandowski to w polskim sporcie finansowy krezus, ale wyrosła mu groźna konkurentka. Zarobki Igi Świątek w tym sezonie to prawdziwy kosmos. Polka po awansie do półfinału Australian Open poszła za ciosem w turniejach rangi WTA 1000, wygrywając trzy z rzędu. Z turniejowych premii 2022 r. uzbierała już 3,56 mln dol. czyli 15 mln zł! Czy Iga Świątek pod względem zarobków ma szansę zbliżyć się do Roberta Lewandowskiego? "Lewy" musi uważać!

Iga Świątek zarobiła w 2022 roku fortunę, ale do Roberta Lewandowskiego jeszcze jej trochę brakuje. Najlepsza tenisistka na świecie w tym sezonie uzbierała z turniejowych premii 3,56 mln dolarów czyli ok. 15 milionów złotych. Najlepszy piłkarz na świecie zarabia w Bayernie Monachium ok. 20 mln euro za sezon czyli 92 mln zł. Zatem od początku roku Bawarczycy na konto Roberta Lewandowskiego z tytułu umowy z klubem przelali ok. 23 mln złotych. W obu wypadkach, Igi i Roberta, do tego dochodzą oczywiście wielkie wpływy z reklamowych kontraktów, a tu też najlepsza tenisistka na świecie radzi sobie coraz lepiej (jej główny mecenas to PZU, a pozostali to Rolex, Asics, Xiaomi czy Tecnifibre). Iga Świątek za wygranie Miami Open zarobiła 1,23 mln dol., czyli 5,1 mln zł, dokładnie tyle samo ile zgarnęła, podbijając Indian Wells. A przed nią seria startów na ukochanej mączce, w tym oczywiście Roland Garros. Z paryskiej mączki w 2020 r. podniosła grubo ponad 7 mln zł, a teraz premia za zwycięstwo ma być jeszcze wyższa. Robert Lewandowski musi uważać! Dalsza cześć tekstu pod GALERIĄ ZDJĘĆ IGI ŚWIATEK Z DZIECIŃSTWA.

Mama Igi Świątek, Dorota: "Poprzedni trener jej szkodził" [WYWIAD]

Iga Świątek ZAROBKI Ile zarobiła Iga Świątek w całej karierze?

Iga Świątek najpierw zlała rywalki w Katarze, a potem podbiła Indian Wells, a teraz złupiła Miami. Po serii 17 zwycięstw tenisistka z Raszyna awansowała na pierwsze miejsce w rankingu WTA, w którym prowadzi w ogromną przewagą. W tym sezonie Polka doszła też do półfinału Australian Open. Zarobki Igi Świątek w całej karierze to 8,423 mln dol. (35,3 mln zł). Do tego dochodzą oczywiście wpływy z reklamowych kontraktów. – Będę potrzebowała trochę czasu, żeby się nacieszyć i zrozumieć to wszystko, co wydarzyło przez ostatnie tygodnie – powiedziała Polka. – Jestem z siebie bardzo dumna, bo razem z moim zespołem włożyliśmy mnóstwo pracy i naprawdę dużo poświęciliśmy, żebym potrafiła do końca utrzymać taki poziom.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Po spektakularnym triumfie Iga Świątek poinformowała, że z powodu niegroźnej kontuzji ręki rezygnuje z gry w rozpoczynającym się dziś turnieju w Charleston, gdzie miała rozpocząć tegoroczne starty na ulubionej mączce. To oczywiście dmuchanie na zimne, a Polka po prostu potrzebuje odpoczynku po tak potężnej dawce meczów i sukcesów. W internecie pojawiły się żarty, że Iga kontuzji ręki nabawiła się... podnosząc kolejne ciężkie puchary. – Dużo nauczyłam się o sobie i mogę teraz bardziej zaufać swoim umiejętnościom i głowie. Myślę, że teraz łatwiej będzie mi zachowywać pozytywne nastawienie i ufność w to, że mogę grać na stabilnym poziomie przez dłuższy czas – dodała Iga Świątek, która do gry wróci w BJK Cup w Radomiu, gdzie 15 i 16 kwietnia Polska zagra z Rumunią. 

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze