Australian Open: Pedro Martinez i Federico Delbonis

Autor: Twitter / Wide World of Sports Australian Open: Pedro Martinez i Federico Delbonis

Okropne sceny podczas Australian Open. Tenisiści przerwali mecz i popędzili na pomoc dziewczynce [WIDEO]

2022-01-18 12:11

Lejący się żar z nieba może znacząco utrudnić walkę w Australian Open. Do potwornych scen doszło podczas meczu na jednym z bocznych kortów imprezy. Pedro Martinez i Federico Delbonis przerwali swoje spotkanie w tie-breaku, w kluczowym momencie seta, by pomóc dziewczynce, która nagle zasłabła. Piękne zachowanie zostało docenione przez kibiców.

Piłka setowa może mieć kluczowe znaczenie dla losów nie tylko tej partii, ale przede wszystkim meczu. Zawodnicy starają się być skupieni w stu procentach, ale nie zapominają o tym, że są nie tylko sportowcami, ale przede wszystkim ludźmi. Federico Delbonis i Pedro Martinez nagle przerwali grę w pierwszym secie meczu otwierającego imprezę w ich wykonaniu. Nie wahali się ani chwilę, by popędzić z pomocą dziewczynce, która nagle zasłabła podczas spotkania.

NIE PRZEGAP! Iga Świątek rozbiła Harriet Dart i jest w II rundzie Australian Open! Polka wygrała 11 gemów z rzędu!

Australian Open: Okropne sceny podczas meczu I rundy

Dziewczynka od podawania piłek nagle upadła na korcie. Delbonis nie zważając ani chwili popędził sprintem na drugą stronę kortu, by jej pomóc. Według australijskiego 7NEWS, jedną z przyczyn niepokojącego incydentu miał być żar lejący się z nieba. Na szczęście, dziewczynka została przebadana przez służby medyczne, a jej stan poprawił się w poczekalni.

Martinez wygrał pierwszego seta po niesamowitym tie-breaku. Hiszpan wygrał inauguracyjną partię po batalii, trwającej 32 piłki wynikiem 17:15. Delbonis wygrał drugą partię 6:3, ale kolejne dwie padły łupem Hiszpana i to on awansował do drugiej rundy w Melbourne.

NIE PRZEGAP! Piekielnie trudna przeprawa Magdy Linette na starcie Australian Open! Polka zaserwowała fanom prawdziwy rollercoaster

Czy Polacy odniosą sukces w Australian Open?
Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie