Puchar Davisa. Jerzy Janowicz przegrał z Marinem Ciliciem. Polacy gorsi od Chorwacji

2014-04-06 17:53

Tenisowa reprezentacja Polski przegrała z Chorwacją w Pucharze Davisa. Zdecydowała o tym porażka Jerzego Janowicza z Marinem Ciliciem po pięciosetowym boju 6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6.

Polski tenisista bardzo dobrze rozpoczął ten mecz. Bardzo silnie i precyzyjnie serwował, idealnie ustawiając sobie zawodnika z Chorwacji. Efektem tego było łatwe zwycięstwo w pierwszym secie, a także w drugim, choć odniesione z trudem, po tie-breaku. W dalszej części meczu Cilić niestety podniósł się i wygrał trzy kolejne sety.

Przeczytaj koniecznie: Puchar Davisa. Matkowski i Fyrstenberg ograli Chorwatów

Bez względu na wynik meczu Przysiężny - Corić, zwycięzcami meczu są Chorwaci, to oni zagrają w barażu o awans do grupy światowej.