Nick Kyrgios

i

Autor: AP PHOTO Nick Kyrgios

Akcja jak z filmu sensacyjnego

Słynny tenisista pomógł złapać złodzieja, który grożąc bronią ukradł auto jego matki. Napastnik najpierw spytał... jak się nim jeździ

2023-05-02 13:55

To była co najmniej dziwna przygoda. Słynny australijski tenisista Nick Kyrgios wziął udział w... wirtualnym pościgu za samochodem, który został skradziony jego matce. Z dokumentów policji wynika, że napastnik wycelował broń w matkę znanego sportowca, zażądał kluczyków od samochodu marki Tesla i... zapytał ją, jak się nim jeździ.

Napaść miała miejsce w australijskiej Canberze. Sieć telewizyjna ABC poinformowała, że doszło do kradzieży z użyciem broni, a poszkodowaną była Norlaila Kyrgios, matka słynnego tenisisty. Kiedy poinformowała syna o incydencie, finalista Wimbledonu 2022 wykazał się sprytem i doprowadził do ujęcia sprawcy. Kyrgios wykorzystał fakt, że Tesla to auto, które jest w pełni sterowalne z oddali.

Zatrzymał auto telefonem

Kyrgios użył aplikacji Tesla do śledzenia i w efekcie spowolnienia pojazdu, gdy policja ścigała go w poniedziałek rano w Canberze. Tenisista zadzwonił od razu pod numer alarmowy policji i pomógł namierzyć pojazd.

Serena Williams przekazała fanom wspaniałą nowinę! Już nie mogła tego dłużej ukrywać, podzieliła się ogromnym szczęściem

Policyjny pościg zakończył się, gdy samochód wjechał na teren szkolny, wkrótce potem mężczyzna został aresztowany przy udziale zespołu reagowania taktycznego. 32-letniemu złodziejowi odmówiono zwolnienia za kaucją po tym, jak pojawił się w Sądzie Magistrackim Australijskiego Terytorium Stołecznego.

Iga Świątek była wykończona po meczu z Aleksandrową! Ten wpis mówi wszystko, prawdziwa mordęga

Postawiono mu pięć zarzutów związanych z incydentem, w tym: napadu rabunkowego, prowadzenia skradzionego pojazdu, niebezpiecznej jazdy i niezatrzymania się na wezwanie policji.

SUPER TENIS 01.05
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze