Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Szok! Hurkaczowi i Świątek wielkie MILIONY przejdą koło nosa. Tak tragicznie nie było od lat

2021-04-28 15:55

Sezon tenisowy jest w pełni i przed nami kolejne wielkie turnieje. Najbliższy odbędzie się w Madrycie, gdzie zobaczymy dość solidną reprezentację biało-czerwonych. Co najważniejsze na madryckiej mączce zagrają Iga Świątek i Huber Hurkacz, a więc dwie największe gwiazdy polskiego tenisa obecnie. Przed turniejem organizatorzy nie mają jednak dla nich dobrych informacji. Mowa tu o nagrodach, które od wielu lat nie były tak niskie.

Turniej w Madrycie to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed wielkoszlemowym Roland Garros. Zmagania w stolicy Hiszpanii zaliczane są do cyklu ATP Masters 1000, czyli najbardziej prestiżowej serii. Udział na turnieju w Madrycie potwierdziło wiele gwiazd światowego tenisa z Rafaelem Nadalem na czele. Wśród panów zobaczymy również Huberta Hurkacza, który wróci po nieudanej przygodzie w Monte Carlo, gdzie odpadł już w drugiej rundzie. Wcześniej jednak na hiszpańskich kortach zobaczymy Igę Świątek. Polka będzie próbowała przełamać nieco gorszą serię występów. Wszystkich zawodników, którzy wystąpią w najbliższym czasie w Madrycie może czekać niemiła niespodzianka. Chodzi o kwestie finansowe. Podobnie jak na poprzednich turniejach pula nagród nie jest tak wysoka jak w poprzednich sezonach.

Hubert Hurkacz ujarzmił prawdziwą BESTIĘ. Po ulicach jeździł takim monstrum!

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

ATP Madryt nagrody

Spowodowane jest to oczywiście kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Organizatorzy musieli drastycznie obniżyć wszelkie koszta związane z organizacją imprezy, a rzecz jasna najłatwiej zrobić to poprzez obniżenie nagród. Jeszcze w 2019 roku pula wynosiła 13,1 miliona euro do podziału. Zwycięzcy mogli liczyć natomiast na premię wynoszącą aż 1,3 mln euro. Teraz o milionach nie ma mowy.

WTA Madryt nagrody

Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi "zaledwie" 5,2 mln euro. Tak źle pod tym względem nie było od 2009 roku. Oznacza to, że premie dla zwycięzców będą liczone w tysiącach. A konkretnie triumfatorzy powiększą swoje portfele o 315 tysięcy euro. Różnica dostrzegalna jest więc gołym okiem. Turniej pań w Madrycie wystartuje 29 kwietnia, a zmagania panów 2 maja.

Iga Świątek wyznała prawdę o brudnych skarpetkach. Dostała za to morze komplementów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze