Tenis, Novak Djoković, owad, chrząszcz

i

Autor: AP, Instagram/insects.veson Samica i samiec chrząszcza biegaczowatego nazwanego na część Djokovicia

Nietypowo uhonorowali legendę tenisa

Ten chrząszcz nazywa się Djoković! To na cześć Novaka

2022-10-07 14:17

Takiego zaszczytu jeden z najsłynniejszych tenisistów w historii Novak Djoković raczej nie mógł się spodziewać. Jak poinformowano w Serbii, tamtejsi entomolodzy postanowili nadać jego imię niedawno odkrytemu gatunkowi insekta. Tym samym, 21-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych będzie upamiętniony w świecie owadów.

Ukochany w Serbii sportowiec był fetowany rozmaicie, ale nigdy w taki sposób. O wszystkim poinformował dr Nikola Vesović, który wraz ze swoim zespołem dokonał odkrycia nowych gatunków owadów. To właśnie te stworzenia nazwał na cześć najlepszego tenisisty w historii Serbii. Wybór wytłumaczył w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Hubert Hurkacz poległ w walce o półfinał turnieju w Astanie! Tsitsipas był za mocny, bolesna porażka

Novak Djokovic – od ponad 15 lat ten człowiek rozwesela cały naród, z czego jesteśmy dumni i przez ten czas stał się dla wszystkich jak członek rodziny” – czytamy w oświadczeniu dr. Vesovicia. „Jest nie tylko najlepszym ambasadorem Serbii na świecie, ale także najlepszym tenisistą wszech czasów i jednym z najbardziej dominujących sportowców w historii. Mam zaszczyt i przyjemność ogłosić odkrycie nowego gatunku owada z zachodniej Serbii, który był wcześniej nieznany nauce. Jest to wyspecjalizowany, ślepy, podziemny chrząszcz biegaczowaty znaleziony w jamie w pobliżu miasta Ljubovija. Niedawno w liczącym się czasopiśmie ‘Annales Zoologici Fennici’ ukazała się praca naukowa z opisem nowego gatunku. Na znak wdzięczności Novakowi na nasz sposób postanowiliśmy nazwać nowy gatunek jego imieniem – ???????? ?????????” – podkreślił naukowiec

Rywalka ujawnia zaskakujące fakty o Idze Świątek! Chodzi o jej matkę

„Djoko”, kiedy dowiedział się o tym, podzielił się nowiną w mediach społecznościowych, dodając podpis: „Nowy rodzaj owada znaleziony w zachodniej Serbii nazwany moim imieniem”.

Najnowsze