Tenis. Wspaniały występ Matkowskiego i Fyrstenberga na turnieju Masters w Londynie

2010-11-26 3:00

Mariusz Fyrstenberg (30 l.) i Marcin Matkowski (29 l.) wciąż zachwycają! W zamykającym sezon turnieju ATP World Tour Finals mieli być tłem dla najlepszych, a jak burza idą po końcowe zwycięstwo.

"Matka" i "Frytka" wygrali już trzeci mecz w turnieju i są niepokonani. By zapewnić sobie awans do półfinału musieli zdobyć jednego seta w meczu z austriacko-niemieckim deblem Juergen Melzer/Philipp Petzschner. Bez większych problemów wygrali pierwszą partię, ale nie spoczęli na laurach. Wygrali również drugiego seta i cały mecz.

Przeczytaj koniecznie: Tenis. Matkowski i Fyrstenberg rozbili bliźniaków Boba i Mike'a Bryanów

Mimo wszystko należy pochwalić rywali, którzy mimo że stracili szanse na awans, do końca walczyli o zwycięstwo. Doprowadzili do tie-breaka i mieli w nim nawet setbola, ale go nie wykorzystali. Ostatecznie Fyrstenberg i Matkowski zwyciężyli 6-3, 7-6 (7) i zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Razem z nimi do półfinału awansowali bliźniacy Bob i Mike Bryanowie.

Rywalami polskiej pary w walce o finał będzie ktoś z drugiego miejsca w grupie B. Najprawdopodobniej będzie to zwycięzca meczu Mahesh Bhupathi i Max Mirnyj (Indie, Białoruś, 3.) - Wesley Moodie i Dick Norman (RPA, Belgia, 7.). Grupa B kończy swoje rozgrywki dzisiaj.