Roger Federer

Autor: East News Roger Federer

US Open: Wielki powrót Rogera Federera

2014-09-05 10:40

Roger Federer po morderczym boju awansował do półfinału wielkoszlemowego US Open. W walce o najlepszą czwórkę rozgrywek wyeliminował Gaela Monfilsa z Francji. Do zwycięstwa potrzebował jednak aż pięciu setów, w trakcie których bronił piłki meczowe!

Ten pojedynek bez wątpienia zapamiętany zostanie jako jedno z najciekawszych widowisk tegorocznego US Open. Federer przegrał dwa pierwsze sety kolejno 4:6, 3:6. W trzeciej partii jego rywal prowadził już 5:4 i 40:15. Miał dwie piłki meczowe!

Tak Agnieszka Radwańska uczciła pamięć dziadka! [ZDJĘCIA]

Te Szwajcar zdołał jednak wybronić, a następnie przechylił szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść. Wygrał także kolejne dwa, dzięki czemu zapewnił sobie awans do półfinału. W nim zagra z Chorwatem Marinem Ciliciem. O drugie miejsce w finale zagrają Novak Djoković i Kei Nishikori.

Roger Federer - Gael Monfils (3:2 4:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!