Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

wszystko jasne

Ważne wieści w sprawie Igi Świątek. Kibice najlepszej tenisistki świata muszą o tym wiedzieć, kluczowe fakty

2023-02-02 11:47

Iga Świątek wciąż nie wróciła na kort po porażce w Australian Open. Kibice nie mogą się doczekać, aby znów śledzić poczynania swojej ulubienicy na największych imprezach tenisowych na świecie. Niedawno pojawiły się informacje, które na pewno zainteresują fanów, bowiem wiadomo już, kiedy i gdzie Iga Świątek wróci do rywalizacji w cyklu WTA!

Iga Świątek przystępuje do sezonu z pozycji liderki rankingu WTA i z ogromną przewagą nad resztą stawki. Pierwszy większy turniej sprawił jednak, że różnica już się nieco zmniejszyła – w Australian Open Świątek nie powtórzyła wyniku sprzed roku (półfinał) i dotarła tylko do 4 rundy. Na pewno spora część fanów była zawiedziona stosunkowo szybką porażką swojej ulubienicy, ale wszyscy mają nadzieję, że w dalszej części sezonu będzie ona w stanie nawiązać do wyników sprzed roku. Teraz wiadomo już, kiedy Świątek znów pojawi się na korcie.

Ważne informacje o Idze Świątek. Kibice tylko na to czekają

W minionym sezonie Iga Świąek zdobyła 8 tytułów w cyklu WTA, w tym dwa wielkoszlemowe. Serię zwycięskich turniejów rozpoczęła od imprezy o randze WTA 500 w Dosze i teraz stanie do walki o obronę zdobytych tam punktów. Nie będzie jednak o to łatwo, bo do turnieju w Katarze zgłosiło się 9 z 10 najlepszych tenisistek na świecie! Z czołówki zabraknie jedynie Greczynki Marii Sakkari.

Turniej WTA 500 w Dosze rozpocznie się już 13 lutego i potrwa do 18 lutego. Jak już wspomnieliśmy, Iga Świątek przystępuje do niego jako obrończyni tytułu, ale to wcale nie musi pomagać jej w starciu z rywalkami. Właśnie z rolą faworytki Iga Świątek będzie musiała się przede wszystkim mierzyć w tym sezonie, co może stanowić spore wyzwanie.

SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Najnowsze