Michał Przysiężny 2013

Autor: East News Michał Przysiężny 2013

Wimbledon 2014. Michał Przysiężny przegrał z Lleytonem Hewittem

2014-06-24 18:09

Długo walczył, ale przegrał. Michał Przysiężny po wyczerpującej, czterosetowej, walce uległ Australijczykowi Lleytonowi Hewittowi w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu i odpadł z dalszej rywalizacji.

Polak długo sprawiał sporo problemów faworyzowanemu Australijczykowi. W drugim secie dokonał wręcz niemożliwego (6:7, 14-16 w tie-breaku). Obronił siedem setboli, sam wykorzystał czwartego i wydawało się, że może sprawić niespodziankę. Niestety, w kolejnych łatwo dał się przełamać rywalowi i ostatecznie zakończył spotkanie po 4 setach i niemal trzech godzinach zaciętej walki.

Zobacz: Zwycięstwo Łukasz Kubota!

Dla Przysiężnego to najsłabszy występ w historii jego startów na kortach Wimbledonu. Do tej pory walczył na Wyspach dwa razy i w obu przypadkach kończył zawody w II rundzie.

Michał Przysiężny - Lleyton Hewitt 2:6, 7:6 (14:16), 1:6, 4:6