Hubert Hurkacz

i

Autor: Instagram/Hubert Hurkacz Hubert Hurkacz

Znamy szczegóły

Wspaniały gest Huberta Hurkacza! Na Dzień Dziecka zadbał o najmłodszych, pokazał wielkie serce

2023-05-24 12:16

Hubert Hurkacz już za kilka dni rozpocznie zmagania w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros, ale najlepszy polski tenisista nie zapomina o rozwoju tej dyscypliny w Polsce. 26-latek mocno zaangażował się w wyjątkowy turniej Hubi Cup 2023, w którym zagrają najmłodsi zawodnicy do lat 12. Zawody rozpoczną się w Dniu Dziecka w jego rodzinnym Wrocławiu, a dla najlepszych dziewczynek i chłopców Hurkacz przygotował specjalną nagrodę!

Tegoroczny Roland Garros rozpocznie się już 28 maja i polscy kibice mają nadzieję, że Hurkaczowi uda się pobić zeszłoroczny wynik, kiedy doszedł do 1/8 finału. Najlepszy polski tenisista ma za sobą niezbyt obiecujące występy na mączce w Rzymie i Madrycie, jednak to w Paryżu musi pokazać najwyższą formę. Udział w wielkoszlemowej imprezie pokrzyżował jego obecność podczas turnieju Hubi Cup 2023, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 1-4 czerwca. Zagrają w nim tenisiści i tenisistki do lat 12, a Polski Związek Tenisowy przyznał wrocławskiej imprezie rangę Super Serii, czyli najwyżej punktowanego turnieju w tej kategorii wiekowej. Mecze z pełną drabinka i turniejem deblowym będą rozgrywane jednocześnie na 15 kortach Centrum Treningowego Spartan przy ulicy Spiskiej i Pułtuskiej w rodzinnym mieście Hurkacza. On sam będzie nieobecny, ale nie zapomniał o najmłodszych adeptach tenisa i dla najlepszych przygotował wyjątkową nagrodę.

Wspaniały gest Huberta Hurkacza na Dzień Dziecka dla najmłodszych

Mam nadzieję, że ten turniej będzie dla młodych zawodników fantastycznym przeżyciem, i że dzięki przyjazdowi do Wrocławia poczują atmosferę zawodowego touru. Niestety nie będzie mnie na miejscu, ale wszystkim będę bardzo kibicował, a z czwórką finalistów turnieju singlowego dziewczynek i chłopców spotkam się w Halle, podczas turnieju ATP 500 - zapowiedział 13. obecnie tenisista świata. Ufundował on bowiem trzydniowy wyjazd do niemieckiego Halle dla czworga finalistów turnieju singlowego dziewczynek i chłopców!

Taki wyjazd ma związek z prestiżowym turniejem ATP 500 rozgrywanym w Halle, w którym przed rokiem najlepszy okazał się właśnie Hurkacz. W finale pokonał Daniiła Miedwiediewa i w tym sezonie powalczy o obronę tytułu. Zatem najlepsi zawodnicy Hubi Cup 2023 będą mogli na żywo podziwiać pierwszą polską rakietę na trawie. Come-On Tennis Club Wrocław wspólnie z Centrum Treningowym Spartan przygotował dla młodych sportowców, ich rodzin i publiczności wyjątkowe atrakcje związane m.in. z Dniem Dziecka, a honorowy patronat nad turniejem skrzatów objął prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Być może wezmą w nim udział następcy Huberta Hurkacza i Igi Świątek.

Sonda
Czy Hubert Hurkacz będzie kiedyś liderem rankingu ATP?
Najnowsze

Materiał reklamowy