Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Indian Wells: Radwańska wygrała z Niculescu i zagra w 4. rundzie imprezy

2016-03-13 21:51

Mecz Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu był starciem 3. rundy turnieju WTA w Indian Wells. Polka zagrała znakomicie i wygrała 2:0 (6:2, 6:1), ale wynik może być mylący. Rumunka postawiła "Isi" trudne warunki, szczególnie w pierwszym secie, który trwał aż 47 minut. W drugiej partii to jednak Radwańska absolutnie dominowała i mogła cieszyć się z awansu.

W meczu trzeciej z trzydziestą drugą rakietą świata faworytka była jedna. Radwańska wręcz musiała ten mecz wygrać i wiele wskazywało na to, że będzie to spotkanie krótkie, łatwe i przyjemne. Nic z tych rzeczy, choć wynik może trochę mylić. W pierwszym secie Polka mocno męczyła się z Niculescu, a prawie każdy gem kończony był grą na przewagi jednak gdy "Isi" udało się już złamać rywalkę w tej partii, w kolejnej było zdecydowanie łatwiej.

Radwańska - Niculescu: Gdzie transmisja w TV?

Radwańska była od Rumunki lepsza w praktycznie każdym aspekcie gry, a ta dodatkowo popełniała sporo niewymuszonych błędów. Polka zaś bezwzględnie wykorzystywała każdy prezent od przeciwniczki, w efekcie czego drugi set skończył się o wiele szybciej, niż pierwszy.

W kolejnej rundzie turnieju w Indian Wells "Isia" zagra z wygraną z pojedynku Jelena Janković - Coco Vandeweghe. Spotkanie zaplanowane jest na wtorek 15 marca.

AGNIESZKA RADWAŃSKA - MONICA NICULESCU 2:0 (6:2, 6:1)