Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA New Haven: Agnieszka Radwańska za burtą. Znów przegrała w I rundzie

2018-08-21 7:51

Od kilkunastu dni Agnieszka Radwańska przygotowuje się do US Open, ale jej ostatnie występy nie napawają optymizmem. W nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego Isia przegrała w I rundzie turnieju WTA w New Haven z Petrą Kvitovą 1:6, 6:7. Co ciekawe na tym samym etapie imprezy odpadła przed tygodniem podczas zmagań w Cincinnati.

Na przełomie sierpnia i września w Nowym Jorku odbędzie się jeden z czterech wielkoszlemowych turniejów w sezonie - US Open 2018 - a Agnieszka Radwańska rozpoczęła już przygotowania do zmagań na twardych kortach. Niestety jej dyspozycja nie napawa optymizmem. Tydzień temu Polka już w I rundzie odpadła z turnieju WTA w Cinncinati, gdzie przegrała z Karoliną Pliskovą. Teraz taki sam scenariusz powtórzył się w New Haven.

I znów pogromczynią Isi okazała się Czeszka - tym razem Petra Kvitova. Pierwszy set to absolutna dominacja rywalki, która skończyła aż 16 piłek, a sama popełniła ledwie pięć błędów własnych. Efekt? Zwycięstwo 6:1. W drugiej partii Polka postawiła się już przeciwniczce bo choć słabo zaczęła, to w pewnym momencie prowadziła już nawet 3:1. Niestety najpierw straciła przewagę przełamania, a później przegrała też seta w tiebreaku.

Porażka ta oznacza, że Radwańska spadnie z zajmowanej obecnie 39. pozycji w rankingu WTA. W najnowszym notowaniu utrzyma się w Top 50, ale podczas US Open już w I rundzie nie będzie rozstawiona i może trafić na silną rywalkę.

Petra Kvitova (Czechy, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska) 6:1, 7:6(3)