WTA PREMIE Nagrody pieniężne: Ile zarobiła Iga Świątek za wygranie turnieju WTA w Warszawie?

i

Autor: Sebastian Wielechowski WTA PREMIE Nagrody pieniężne: Ile zarobiła Iga Świątek za wygranie turnieju WTA w Warszawie?

Ale kasa!

WTA Warszawa PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek za wygranie turnieju WTA w Warszawie?

2023-07-30 14:52

Ile zarobiła Iga Świątek za wygranie WTA w Warszawie? Sprawdź premie i nagrody pieniężne w WTA Warszawa. Iga Świątek wygrała turniej WTA w Warszawie, pokonując w finale 6:0, 6:1 Niemkę Laurę Siegemund. To już 15. zwycięstwo w karierze Polki, która powiększyła przewagę w rankingu WTA do 645 punktów. Iga Świątek zarobiła też w Warszawie niezłe pieniądze. To turniej rangi WTA 250, więc w porównaniu do Szlemów i innych dużych turniejów w cyklu premie nie rzucają na kolana, ale nagrody pieniężne w WTA w Warszawie są spore. Zobacz, ile Iga Świątek zarobiła w WTA Warszawa.

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Warszawie. W finale Polka pokonała łatwo 6:0, 6:1 Niemkę Laurę Siegemund. To pierwszy seniorski triumf Igi Świątek w Warszawie. Rok temu liderka rankingu odpadła w ćwierćfinale, a wcześniej - jeszcze jako seniorka - odpadała z turniejów ITF w Warszawie już po pierwszych meczach. Iga Świątek za wygranie turnieju WTA w Warszawie zarobiła niezłe pieniądze - dokładnie 34 228 dolarów czyli ok. 137 tysięcy złotych.

WTA Warszawa PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w WTA w Warszawie Nagrody pieniężne

Iga Świątek ma zaledwie 22 lata, ale zdążyła już wygrać 15. seniorski turniej w karierze. Zazwyczaj były to zwycięstwa w zawodach dużo wyższej rangi. Iga Świątek przed turniejem WTA w Warszawie uzbierała już z turniejowych nagród dokładnie 19,596 mln dolarów. Przed liderką rankingu WTA teraz kolejne występy na kortach twardych, ale już w Ameryce Północnej. Najpierw powalczy w Montrealu (7 sierpnia), Cincinnati (14 sierpnia) a potem oczywiście wielkoszlemowy US Open (28 sierpnia).

Wydało się, jakie Iga Świątek ma RELACJĘ Z MATKĄ! Poruszające słowa Doroty Świątek!

Ile zarobiła Iga Świątek w WTA w Warszawie PREMIA za zwycięstwo

Poniżej lista premii w turnieju singla WTA w Warszawie

  • I runda - 2930 dolarów
  • II runda - 4220
  • 1/4 finału - 6417
  • 1/2 finału - 11275
  • finał - 20226
  • zwycięstwo - 34228
Najnowsze