Agnieszka Radwańska

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Zaskakujące!

Wykształcenie Agnieszki Radwańskiej może zaskakiwać. Nie uwierzycie, ile czasu poświęciła na skończenie studiów!

2022-12-26 12:00

Agnieszka Radwańska przez wiele lat przynosiła wiele radości fanom tenisa w Polsce. Ba! Przyczyniła się też znacznie do popularyzacji tego sportu w naszym kraju. Teraz korzysta z tego choćby Iga Świątek, która podąża śladami wielkiej poprzedniczki, a nawet odnosi większe sukcesy. Radwańska jednak dbała nie tylko o swoją karierę sportową i w jej trakcie starała się zdobyć wykształcenie. Łączenie różnych obowiązków nie było łatwe i Radwańska pracę magisterską obroniła dopiero po zakończeniu kariery.

Agnieszka Radwańska nigdy nie była liderką rankingu WTA, jednak warto pamiętać, że w trakcie swojej kariery musiała rywalizować z niezwykle silnymi rywalkami, takimi jak siostry Williams czy Maria Szarapowa. Mimo to przez lata utrzymywała się ona w ścisłej czołówce i zdołała wygrać m.in. prestiżowe WTA Finals w 2015 roku. Przez 13 lat kariery (2005 – 2018) Agnieszka Radwańska żyła na walizkach, latając po całym świecie na kolejne turnieje. Zawodowa kariera nie sprzyjała zdobywaniu wykształcenia i od rozpoczęcia studiów do obrony tytułu magistra przez Radwańską minęło sporo czasu!

Agnieszka Radwańska poświęciła lata na zdobycie wyższego wykształcenia

Starsza z sióstr Radwańskich studia rozpoczęła już w 2009 roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Ukończenie studiów zajęło jej bardzo wiele czasu, bo okazuje się, że obroniła ona pracę magisterską dopiero niedawno i już po... zakończeniu kariery!

Radwańska rozpoczęła studia na kierunku Turystyka i rekreacja. Nietrudno się domyślić, że po zakończeniu kariery było jej łatwiej o ich ukończenie, choć na początku 2020 pojawiły się niespodziewane problemy w postaci pandemii koronawirusa. Ostatecznie Radwańska zdołała obronić pracę magisterską 23 czerwca 2020 roku i jak sama przyznała, ważne było dla niej, że zdołała zrobić to przed narodzinami syna. Ostatecznie okazuje się, że zdobycie wyższego wykształcenia zajęło Agnieszce Radwańskiej aż 11 lat!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze