Polskie tenisistki zagrają w finale Billie Jean King Cup

i

Autor: Michał Jędrzejewski. Polskie tenisistki zagrają w finale Billie Jean King Cup

Start 8 listopada

Znamy skład Polek na finał prestiżowych zawodów! To one będą walczyć o triumf pod nieobecność Igi Świątek

Magda Linette, Magdalena Fręch (ORLEN PZT Team), Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska i Martyna Kubka znalazły się w składzie reprezentacji Polski powołanej przez kapitana Dawida Celta na finałowy turniej o Billie Jean King Cup, który w dniach 8-13 listopada zostanie rozegrany w Glasgow.

Polskie tenisistki zadebiutują w tej imprezie z udziałem 12 najlepszych drużyn narodowych świata. Zagrają w grupie D z ekipami USA (9 listopada) i Czech (10 listopada). Najlepszy z tych zespołów wystąpi potem w półfinale przeciwko zwyciężczyniom grupy B (Australią, Słowacją lub Belgią). - Cieszę się, że mam do dyspozycji wszystkie zawodniczki, oczywiście poza Igą Świątek. Wiemy wszyscy jaka jest sytuacja z Igą i bardzo ubolewam, że jej w drużynie nie będzie, więc postaramy się ze sztabem jak najlepiej przygotować wszystkie dziewczyny do występu w Glasgow. Mamy bardzo trudną i wymagającą grupę. Na pewno nie będziemy w niej faworytami, ale postaramy się to wykorzystać. Faworytkami będą Czeszki i Amerykanki, a my będziemy osłabieni, więc na nas będzie spoczywało mniej presji. To spowoduje, że będziemy mogli zagrać bardziej swobodnie i na luzie. Wierzę, że na korcie pokażemy się z jak najlepszej strony i damy z siebie wszystko, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. A do czego dokładnie to nas doprowadzi dowiemy się za miesiąc - tłumaczy Dawid Celt.

Iga Świątek nie zagra w finałowym turnieju o Billie Jean King Cup

Przed tygodniem Team Świątek ogłosił, że aktualna liderka rankingu tenisistek nie wystąpi w Glasgow wskutek kolizji terminów BJKC (8-13 listopada) i rozgrywanego w Teksasie WTA Finals, który kończy się 7 listopada. Awans do finałowego turnieju BJKC reprezentacja Polski wywalczyła w kwietniu, pokonując w Radomiu w meczu play off zespół Rumunii 4:0. Dwa punkty w singlu zdobyła Iga Świątek - debiutująca wówczas na korcie w roli liderki rankingu WTA – jeden Magda Linette (AZS Poznań) a końcowy wynik ustalił debel Magdalena Fręch (ORLEN PZT Team/KS Górnik Bytom) i Alicja Rosolska (KT Warszawianka). W drużynie była również Maja Chwalińska (ORLEN PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała). Rok wcześniej, w Bytomiu, Polki awansowały do kwalifikacji w światowej elicie wygrywając z Brazylią 3:2. W Hali Na Skarpie wszystkie trzy punkty dla gospodyń zdobyła Fręch. W decydującym o zwycięstwie deblu z zawodniczką ORLEN PZT Team zagrała Kawa. A w składzie reprezentacji były także Weronika Falkowska i deblistka Paula Kania-Choduń.

Wywiad z byłym trenerem Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany