Cristiano Ronaldo

Autor: Eastnews Cristiano Ronaldo

Portugalia - Holandia. OCENY ZAWODNIKÓW: Kto był bohaterem meczu? SONDA

2012-06-18 0:34

Portugalia pokazała klasę, a Cristiano Ronaldo zamknął usta krytykom. Po wspaniałym występie piłkarza Realu Madryt, Portugalia pokonała Holandię 2:1.

Holandia zaliczyła dobry początek, który nie zapowiadał aż takiej dominacji Portugalii w dalszych fragmentach gry. Pierwszego gola w meczu, pięknym strzałem zdobył Van der Vaart. Ta bramka rozsierdziła Portugalczyków i zaczął się koncert ich gry. Bardzo aktywny Ronaldo wyszedł na pozycję i nie dał szans Sketelenburgowi. Było 1:1.

Do końca pierwszej połowy na boisku istniała tylko Portugalia. Druga połowa rozpoczęła się od bardziej wyrównanej gry. Jednak długo to nie potrwało. Bo do głosu znów doszli Portugalczycy. Ronaldo na zmianę z Nanim robili co chcieli z obroną "Oranje". Efektem była druga bramka Ronaldo.

Holandia miała też swoje okazję, ale była gorsza i nieskuteczna, dlatego żegna się z Euro 2012. Jedynym graczem godnym wyróżnienia w ich ekipie był Rafael van der Vaart.