SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Ewa Swoboda w półfinale biegu na 100 metrów. Sukces Polki!

Ewa Swoboda w półfinale biegu na 100 metrów. Sukces Polki!

05.08.2017, godz. 13:48
Ewa Swoboda
Ewa Swoboda foto: Super Express

Gdy Ewa Swoboda dobiegała do mety eliminacyjnego biegu na 100 metrów podczas MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017, nie miała wesołej miny. W swojej grupie zajęła dopiero piąte miejsce i wydawało jej się, że zabraknie dla niej miejsca w półfinale. Jednak bieg był wyjątkowo szybki i czas 11,24 sekundy dał młodej sprinterce miejsce w kolejnej rundzie rywalizacji na Wyspach.

Ewa Swoboda wystartowała w szóstym biegu eliminacyjnym na dystansie 100 metrów podczas MŚ w lekkoatletyce. Pierwsze metry Polka miała świetne, wysunęła się nawet na prowadzenie. Później jednak trochę spanikowała, gdy zobaczyła przeciwniczki obok siebie. W konsekwencji młoda reprezentantka naszego kraju spadła na piąte miejsce i myślała, że nie pobiegnie w niedzielnym półfinale. Chwilę później smutek zamienił się jednak w radość.

Okazało się, że najlepszy wynik w tym sezonie (11,24 sekundy) dał awans do dalszej fazy zawodów. Swoboda zakończyła rywalizację w eliminacjach z osiemnastym czasem. Zadanie miała trudne, bo nad Londynem mocno się rozpadało. Najszybsza w eliminacjach była Gina Lueckenkemper z Niemiec, która miała czas 10,95 sekundy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: