SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MAMY KOLEJNE ZŁOTE MEDALE! Polskie sztafety najlepsze na HME!

MAMY KOLEJNE ZŁOTE MEDALE! Polskie sztafety najlepsze na HME!

05.03.2017, godz. 20:12
Rafał Omelko
foto: Eastnews

Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty - oto skład złotej kobiecej sztafety 4x400 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie! Polki po fenomenalnym biegu wyprzedziły Brytyjki oraz Ukrainki i wyprowadziły nasz zespół na czoło klasyfikacji medalowej. Triumf biało-czerwonych przypieczętowała sztafeta panów, którzy w sensacyjnych okolicznościach powtórzyli wyczyn pań.

Dramaturgia, heroizm i wreszcie upragniony triumf. Oto wspaniała puenta złotej - ale biało-czerwonej - niedzieli w Belgradzie. Polska sztafeta 4x400 kobiet w fenomenalnym stylu zapewniła sobie złoty medal mistrzostw Europy. Niczym stary dobry silnik dieslowski. Patrycja Wyciszkiewicz skończyła pierwszą zmianę na trzeciej pozycji. Małgorzata Hołub na drugiej. Wreszcie Iga Baumgart ruszyła za Brytyjkami i już w połowie dystansu zdystansowała dotychczasowe liderki. Justyna Święty, nasza medalistka indywidualnie, musiała tylko utrzymać przewagę. I zrobiła to po cudownym finiszu, zapewniając naszej drużynie szósty złoty medal - i jedenasty ogólnie - podczas Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie.

Wyniki sztafety 4x400 metrów kobiet na HME w Belgradzie:

1. Polska 3.29,94

2. Wielka Brytania 3.31,05

3. Ukraina 3.32,10

Panowie - w składzie: Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko - na podobne emocje nie pozwolili. Biegnący na pierwszej zmianie Kozłowski zameldował się bowiem pierwszy na mecie i Polacy pierwszej pozycji nie oddali już do samego końca.

Wyniki sztafety 4x400 metrów mężczyzn na HME w Belgradzie:

1. Polska 3.06,99

2. Belgia 3.07,80

3. Czechy 3.08,60

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: