SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w Lekkoatletyce: 9. dzień zmagań, sobota 12 sierpnia [ZAPOWIEDŹ]

MŚ w Lekkoatletyce: 9. dzień zmagań, sobota 12 sierpnia [ZAPOWIEDŹ]

12.08.2017, godz. 09:20
KAMILA LIĆWINKO
KAMILA LIĆWINKO foto: Super Express

W przedostatni dzień 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce odbędą się dwie serie zmagań. W porannej zobaczymy polskie sztafety, które walczyć będą o finał biegu 4x400 metrów. Wieczorem o medale rywalizować będą Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski. Co jeszcze czeka nas w sobotę 12 sierpnia? Oto zapowiedź 9. dnia londyńskiej imprezy.

Poranna sesja rozpocznie się już o godzinie 11. Na stadionie pojawią się dziesięcioboiści, którzy rywalizować będą w biegu na 110 metrów przez płotki. Później odbędą się pierwsze zmagania sztafet. Na początek dystans 4x100 metrów, w którym nie startują polskie drużyny narodowe. Biało-czerwonych zobaczymy później, w biegu 4x400 metrów. O 12.20 pobiegną nasze panie, a pół godziny później panowie. Bezpośrednią kwalifikację do finału zdobędą trzy najszybsze sztafety każdego biegu. Ostatnie dwa miejsca w biegu końcowym przypadną dwóm najszybszym zespołom spoza pierwszych trójek. Oprócz biegów sztafetowych w okolicach południa trwać będzie dziesięciobój mężczyzn. Zawodników czeka jeszcze rzut dyskiem i skok o tyczce.

W sesji wieczornej zaplanowano ciąg dalszy zmagań dziesięcioboistów. Najpierw odbędzie się rzut oszczepem, a następnie bieg na 1500 metrów. O 20.05 rozpocznie się finał skoku wzwyż kobiet. W nim ujrzymy KAMILĘ LIĆWINKO, która stanie przed szansą zdobycia medalu dla naszego kraju. Dokładnie taką samą możliwość będzie miał MARCIN KRUKOWSKI, który niedawno pobił 25-letni rekord Polski. Jego finał rzutu oszczepem rozpocznie się o 21.15. Oprócz tego czekają nas jeszcze finałowe konkursy biegu na 100 metrów przez płotki kobiet oraz biegu na 5000 metrów mężczyzn. Na zakończenie dnia o medale powalczą sztafety na dystansie 4x100 metrów.

RELACJA NA ŻYWO z sesji porannej

TRANSMISJA TV 9. dnia MŚ w Londynie

Klasyfikacja medalowa: Polska na wysokim miejscu

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: