SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Fajdek o dopingowiczach: Rozstrzelać albo do obozu pracy

Paweł Fajdek o dopingowiczach: Rozstrzelać albo do obozu pracy

14.07.2016, godz. 02:00
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek foto: Super Express

Paweł Fajdek (27 l.), mistrz świata i Europy w rzucie młotem, wypowiada jednoznaczną wojnę dopingowiczom. - Dla nich nie ma miejsca w sporcie - mówi polski młociarz.

Podczas ME w Amsterdamie wiele kontrowersji wzbudził występ białoruskiego młociarza Iwana Tichona (40 l.), który rok temu wrócił do sportu po dyskwalifikacji za doping. I w ME zdobył srebrny medal.

- Przecież ten facet doszedł do wszystkiego, koksując się - mówi wprost Fajdek. - Nie podałem mu ręki po konkursie, nie podałem na podium i nie podam nigdy. To zwykły oszust. Co z tego, że pojedzie w góry i się wypłucze wódką, jeśli wcześniej naszprycował się, ile wlezie? Jaki trzeba mieć tupet, żeby w ogóle pojawiać się na zawodach!

Nasz mistrz zna proste rozwiązanie problemu walki z dopingiem.

- Zero tolerancji dla takich gości - mówi Fajdek. - Rozstrzelać bym ich kazał, a przynajmniej wysłał do obozu pracy. Jak nie mają z czego oddać pieniędzy tym zawodnikom, których okradli, to tam odrobiliby to. Od lat wiemy o tym procederze na Wschodzie. A teraz gwiazdą jest Stiepanowa, która zreflektowała się, gdy sama wpadła i odcięto ją od tamtego systemu i kasy. Co to za wzór do naśladowania?

Jednak Fajdka cały czas najbardziej oburza postawa Tichona.

- Świat sportowy dawno powinien o nim zapomnieć, a jak słyszę wypowiedzi jego byłych kolegów z kadry, których oszukiwał nieraz i wygrywał z nimi - to krew mnie zalewa. Zamykają się na Wschodzie w ośrodkach wojskowych. Tam albo nikt nie ma wstępu, albo nic nie można wywieźć. A potem wyściubiają nos na zawody i zdobywają medale. Paranoja jakaś - kręci głową Paweł Fajdek.

autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: