SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Wielka forma Włodarczyk: Anitka znów rzuca jak kosmitka [ZDJĘCIE]

Wielka forma Włodarczyk: Anitka znów rzuca jak kosmitka [ZDJĘCIE]

30.07.2017, godz. 09:28
Anita Włodarczyk znów zbliżyła się do rekordu świata!
Anita Wodarczyk na Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej osiągnęła drugi wynik w historii dyscypliny. foto: Twitter

Dwa lata temu w tym samym miejscu po raz pierwszy pokonała barierę 80 metrów. W sobotę na stadionie w Cetniewie Anita Włodarczyk (32 l.) palnęła młotem 82,87 m. Zaledwie 11 cm mniej od jej aktualnego rekordu świata! Polka znów była najjaśniej świecącą gwiazdą Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej.

W pierwszej połowie sezonu bariera osiemdziesiątki był poza zasięgiem młociarki Skry Warszawa. Co więcej – pojawiły się informacje o groźnej chorobie mistrzyni olimpijskiej. Na szczęście wyniki analiz lekarskich nie potwierdziły obaw, a ona sama zaczęła rzucać popisowo. Jest poza zasięgiem wszystkich rywalek. W Cetniewie Anita aż 5 razy posłała młot poza 80 m (jeden rzut był nieważny). „Dzięki Kama” - napisała na Twitterze mistrzyni, która zgodnie z tradycją rzucała w rękawicy po Kamili Skolimowskiej.

Inny lider światowych tabel, Paweł Fajdek (28 l.) rzucił młotem 81,85 m i do niego należy teraz dziewięć najlepszych wyników roku na świecie. Wicelider tabeli Wojciech Nowicki uzyskał dobry wynik 79,38 m. Przebudził się też Piotr Małachowski (34 l.). Jego dysk poleciał na 67,68 m, co daje mu czwartą lokatę na świecie w 2017 roku i pierwszą w Polsce.

Michał Haratyk (25 l.) po raz drugi w ciągu sześciu dni poprawił rekord życiowy w pchnieciu kulą. W dwóch ostatnich próbach uzyskał 21,88 m – był to siódmy tegoroczny wynik na całym świecie. - Cały czas boli mnie ręka, którą pcham kulę – mówił nam Haratyk kilka dni temu. - Pomagają mi fizjoterapeuci. Ale gdy adrenalina podnosi się podczas zawodów, wtedy nie czuję bólu.

Dobry wynik - 21,40 m uzyskał tez Konrad Bukowiecki (20 l.).

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: