SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe ME w judo: Katarzyna Kłys walczyła o medal. Jak jej poszło?

ME w judo: Katarzyna Kłys walczyła o medal. Jak jej poszło?

21.04.2017, godz. 18:37
Katarzyna Kłys_1pub
Katarzyna Kłys foto: Dominik Gajda/REPORTER

Drugi dzień mistrzostw Europy w judo w Warszawie także nie przyniósł miejsca na podium polskim judokom. Stoczyli 10 walk, a wygrali tylko cztery. Niedaleko szczęścia była kończąca karierę Katarzyna Kłys, jedyna polska zawodniczka w strefie medalowej.

Po wygranym repesażu z Bośniaczką Samardzić Kłys zmierzyła się w pojedynku o brąz z ciemnoskórą Francuzką Marie Eve Gahie. Niestety, to rywalka wykonała skuteczne podcięcie, a następnie trzymanie, które dało jej wygraną przed czasem. Polka po trzech wcześniejszych ciężkich pojedynkach nie miała już dość sił i nie zdołała wywalczyć brązowego medalu na mistrzostwach Europy.

W niedzielę 23 kwietnia Kłys będzie obchodzić 31. urodziny, które być może będzie mogła świętować z medalem na szyi. Na zakończenie mistrzostw wystartuje w turnieju drużynowym. W rozmowie z "Super Expressem" mówiła między innymi o tym, czy w przeszłości dostała szczególny prezent urodzinowy (cała rozmowa TUTAJ).

- Odkąd uprawiam sport, urodziny zwykle wypadały przed lub po mistrzostwach Europy, więc superprezentem dla mnie były medale. Będę robiła wszystko, żeby na koniec wzbogacić kolekcję - mówiła Kłys.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: