SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe World Games 2017: Trzy medale Polaków w ju-jitsu, w tym jeden złoty!

World Games 2017: Trzy medale Polaków w ju-jitsu, w tym jeden złoty!

28.07.2017, godz. 19:16
The World Games, medale
foto: Twitter

Kolejne sukcesy Polaków na The World Games 2017 w sportach walki! W czwartek nasi reprezentanci zdobywali medale w kick-boxingu, a w piątek wywalczyli kolejne krążki w ju-jitsu! Na konto polskiej kadry trafiły trzy medale: brązowy, srebrny oraz złoty. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobył Jędrzej Loska.

Polacy mogli mieć jeszcze lepszy dzień, bo w piątek mieli szanse aż na sześć medali w ju-jitsu. Niestety, rywalizacja nie udała się paniom, bo żadna z nich nie potrafiła sięgnąć po brązowy medal. Na szczęście nie zawiedli panowie! Medalowe szaleństwo rozpoczął Maciej Kozak. W pojedynku kategorii 77 kilogramów spisał się fantastycznie i nie dał rywalowi żadnych szans! Pewnie pokonał Mohameda Al Qubaisiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zasłużył na brązowy krążek.

Zobacz: World Games 2017: Dwa złote i dwa srebrne medale Polaków w kick-boxingu!

Z kolei Maciej Polok poszedł o krok dalej. Awansował do wielkiego finału w kategorii 69 kilogramów. W nim stoczył zacięty bój z Francuzem Razą Abbasem. Walka zakończyła się remisem, ale decyzją sędziów złoto trafiło do rywala Polaka. Polok musiał się zadowolić srebrnym medalem. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się jednak Jędrzej Loska (62 kg), który w finale przeprowadził tak fantastyczną akcję, że walczący z nim Kolumbijczyk Alejandro Ortiz na chwilę "odpłynął". Po tym zdarzeniu arbitrzy zadecydowali, że Polakowi należy się złoty medal!

LISTA POLSKICH MEDALISTÓW NA WORLD GAMES 2017

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: