SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Kwalifikacje MŚ siatkarek. Polki ograły Słowaczki

Kwalifikacje MŚ siatkarek. Polki ograły Słowaczki

25.05.2017, godz. 22:45
Polskie siatkarki
Radość polskich siatkarek foto: cev.lu

Wszystko przebiega na razie zgodnie z planem trenera Jacka Nawrockiego i polskich siatkarek. Biało-Czerwone idą od zwycięstwa do zwycięstwa w kwalifikacjach mistrzostw świata 2018. W trzecim meczu rozgrywanego na warszawskim Torwarze turnieju pokonały Słowaczki 3:1 (25:19, 25:15, 26:28, 25:19).

Poza nerwową końcówką trzeciego seta, którą gospodynie same sprowokowały, nasze dziewczyny nie miały większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Świetną partię rozegrała w czwartek Berenika Tomsia, jedna z najbardziej doświadczonych kadrowiczek. Nasza bombardierka zdobyła aż 27 punktów przy 53-procentowej skuteczności ataku.

Zbliża się kluczowa faza turnieju. Dwa ostatnie mecze zadecydują o losach reprezentacji Polski w tych zawodach. W sobotę zagramy z Czeszkami, a w niedzielę z absolutnymi faworytkami Serbkami. Tylko drużyny Polski i Serbii są na razie niepokonane w warszawskich kwalifikacjach i jeśli tak pozostanie po przedostatnim dniu, ich bezpośrednie spotkanie zadecyduje o awansie do mundialu w Japonii. Dla Polek ważne też będzie starcie z Czeszkami, bo wygrana zapewni 2. lokatę, a ona z kolei daje prawo gry w dodatkowym barażu o MŚ.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: