SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Charytatywne oblicze Maciej Kota. Skoczek odda pamiątkowy plastron

Charytatywne oblicze Maciej Kota. Skoczek odda pamiątkowy plastron

21.03.2017, godz. 18:43
Maciej Kot
Maciej Kot foto: EAST NEWS

Maciej Kot walczy nie tylko o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale podjął się także boju o wiele trudniejszego. Polski skoczek chce pomóc Danielowi Szulcowi, który porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga kosztownej rehabilitacji. Kot poświęcił swój plastron startowy i dochód z jego sprzedaży zamierza przekazać potrzebującemu Danielowi.

Do wspaniałej akcji Macieja Kota włączyła się cała kadra polskich skoczków. Każdy z nich opatrzył autografem plastron, który został umieszczony w szklanej ramce, nadającej się do powieszenia na ścianie. Plastron pochodzi z konkursu w Garmisch-Partenkirchen, będącego częścią Turnieju Czterech Skoczni. Wylicytować można go na portalu „Allegro”. Do środy, do godziny 18:30 najwyższa zaproponowana cena wynosiła 1025 złotych. Licytacja trwa do 30 marca.

- Zachęcam do śledzenia jego walki i kibicowania, bo dla wielu z nas Daniel może być przykładem, że nigdy nie wolno się poddawać i trzeba walczyć do końca – napisał na Facebooku Kot.

Zwycięzca licytacji otrzyma wyjątkowy plastron z autografami polskich skoczków, a pieniądze trafią na konto fundacji, która sfinansuje leczenie Daniela Szulca.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: