Joselu

Autor: AP PHOTO Joselu

Joker w talii

Niespodziewany bohater Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. W 10 minut pogrążył Bayern

2024-05-08 23:05

Real Madryt znowu to zrobił! Bayern Monachium był o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów, ale "Królewscy" ponownie pokazali, że przeciwko nim trzeba grać do ostatniego gwizdka. Dwie bramki zmiennika Joselu w samej końcówce meczu pogrążyły zespół z Niemiec. Rezerwowy napastnik potrzebował zaledwie 10 minut, żeby zostać bohaterem.

Gdy w 68. minucie Alphonso Davies pięknym strzałem wyprowadził Bayern Monachium na prowadzenie 1:0 z Realem Madryt, a jego drużyna utrzymywała prowadzenie, wydawało się, że to on zostanie niespodziewanym bohaterem. W pierwszej połowie wszedł na boisko za kontuzjowanego Serge'a Gnabry'ego, a po 41 minutach cieszył się z gola. Kibice z Niemiec oszaleli z radości i z upływającym czasem byli już myślami przy finale Ligi Mistrzów. Ale z Realem Madryt nie można tak myśleć i po raz kolejny się to potwierdziło. Najpierw "Królewscy" zdobyli nieprawidłowego gola, którego Szymon Marciniak słusznie anulował po analizie VAR ze względu na faul Nacho. To było ostrzeżenie, które przerodziło się w wymierny efekt w 88. minucie po golu Joselu. Ten wszedł na boisko za Fede Valverde zaledwie siedem minut wcześniej! A był to dopiero początek jego popisu.

Szymon Marciniak okrutnie wygwizdany przez kibiców Realu Madryt. Wytrzymał presję

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny

Joselu niespodziewanym bohaterem Realu w Lidze Mistrzów

Wyrównujący gol tylko dodał wiatru w żagle szaleńczo atakującemu Realowi, co przyniosło skutek już trzy minuty później. To właśnie Joselu wprawił Santiago Bernabeu w szał radości i sprawił, że świeżo upieczeni mistrzowie Hiszpanii ponownie odwrócili losy meczu w niewiarygodnych okolicznościach. Rezerwowy napastnik spłacił kredyt zaufania Carlo Ancelottiemu, który nie pierwszy raz wykazał się niesamowitym instynktem. Głównie dzięki jego zmianie to Real zagra w finale z Borussią Dortmund. Ten odbędzie się już 1 czerwca na Wembley.