SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Kamil Stoch i Dawid Kubacki w przestworzach. Latali odrzutowcami! [ZDJĘCIA]

Kamil Stoch i Dawid Kubacki w przestworzach. Latali odrzutowcami! [ZDJĘCIA]

07.06.2017, godz. 10:28
Dawid Kubacki w odrzutowcu
foto: Facebook

Zwykle dla skoczków narciarskich wysokie i dalekie loty to normalka. Ale reprezentanci Polski Kamil Stoch i Dawid Kubacki najwyraźniej doszli do wniosku, że mało im adrenaliny i postanowili naprawdę zaszaleć! Obaj zawodnicy zjawili się na Airshow w Pardubicach, gdzie podróżowali po przestworzach piekiellnie szybkimi odrzutowcami.

Kamil Stoch znany jest z tego, że bardzo lubi przebywać w powietrzu. Jest w końcu rekordzistą Polski w długości skoku narciarskiego, ale nie do końca o takie loty chodzi w tym przypadku. Polski mistrz olimpijski z Soczi jest bowiem wielkim fanem powietrznych akrobacji i z przyjemnością sam lata samolotami. I właśnie dlatego jeden z jego sponsorów postanowił mu zrobić wyjątkowy prezent na 30. urodziny, które miały miejsce pod koniec maja.

Stochowi zafundowano bowiem wyjazd na Airshow w czeskich Pardubicach. A polski skoczek postanowił wziąć ze sobą swojego kolegę z kadry, a przy tym też wielkiego fana lotów w przestworzach, czyli Dawida Kubackiego. Obaj panowie bawili się przednio, bo zasiedli w odrzutowej maszynie szkoleniowej Aero L-39C Albatros i wzięli udział w pokazie akrobacji samolotowej z grupą Breitling Jet Team.

I długo nie mogli wyjść z podziwu - Dziś ciężary na siłce ciągnęły mocno w dół ale wczoraj, latałem naprawdę wysoko - napisał Stoch na Instagramie. Wtórował mu Kubacki - Na dobranoc potwierdzenie, że w ten weekend emocji było bardzo dużo. Przeżycie nie do opisania, ciągle jestem w szoku - stwierdził na Facebooku. A przy okazji obaj pochwalili się zdjęciami ze swoich przygód w przestworzach. Oby w kolejnym sezonie Pucharu Świata latali równie wysoko, co w samolotach!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: