Kamil Stoch

Turniej Czterech Skoczni. Bischofshofen. Wspaniały triumf Gregora Schlierenzauera. Stoch na 4. miejscu. Zapis relacji NA ŻYWO

2013-01-06 19:30

Gregor Schlierenzauer wygrał w Bischofshofen i tym samym triumfował w 61. Turnieju Czterech Skoczni. Czwarte miejsce w w Bischofshofen, jak i w klasyfikacji generalnej TCS zajął Kamil Stoch. Maciej Kot na 10. miejscu!

W konkursie zobaczymy aż sześciu Polaków. Turniej Czterech Skoczni to najbardziej prestiżowy turniej w skokach narciarskich.

Zawody rozgrywane są na skoczniach w Niemczech (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck, Bischofshofen), na przełomie roku, przy czym konkurs w Ga-Pa rozgrywany jest zawsze 1 stycznia. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobył największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach.