Bartosz Kapustka

Autor: East News Bartosz Kapustka i Sergi Roberto podczas towarzyskiego spotkania FC Barcelona - Leicester City 4:2

Bartosz Kapustka już strzela dla Leicester. Na razie tylko w rezerwach [WIDEO]

2016-08-23 14:23

Bartosz Kapustka coraz śmielej zaczyna sobie radzić w drużynie rezerw Leicester City. Były pomocnik Cracovii, który latem tego roku trafił na Etihad Stadium zagrał kolejne spotkanie w zespole U-23 mistrza Anglii i wpisał się na listę strzelców. Czy dobra postawa zaprocentuje debiutem na boiskach Premier League?

Bartosz Kapustka w letnim okienku transferowym przeszedł z Cracovii do Leicester City. Negocjacje między klubami trwały dłuższy czas, lecz w końcu udało się osiągnąć porozumienie. Mistrzowie Anglii zapłacili "Pasom" za utalentowanego 19-latka około 9 milionów euro. Już na pierwszym treningu zachwycił nowych kolegów, kiedy popisał się strzałem w okienko. Następnie dostał swoją szansę w przedsezonowym sparingu z Barceloną, ale w 1. kolejce Premier League przeciwko Hull City przegranym przez "Lisy" 1:2 nie pojawił się ani minuty na murawie. Tydzień poźniej, gdy doszło do meczu z Arsenalem nie znalazł się nawet kadrze.

Jednak zagrał w poniedziałkowy wieczór w barwach Leicester w zespole U-23. Rywalem były rezerwy Sunderlandu, a dobrą dyspozycję Kapustka udokumentował strzeleniem gola w 18. minucie, kiedy dobił strzał Jamesa. Warto zaznaczyć, że spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie King Power Stadium, gdzie być może w niedalekiej przyszłości zadebietuje w pierwszym zespole. 19-latek został powołany przez Adama Nawałkę na rywalizację z Kazachstanem w el. MŚ 2018 w Rosji.