SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Francesco Totti OFICJALNIE kończy karierę! Będzie dyrektorem w AS Roma

Francesco Totti OFICJALNIE kończy karierę! Będzie dyrektorem w AS Roma

03.05.2017, godz. 15:40
Francesco Totti
Francesco Totti foto: EAST NEWS

To koniec pewnej epoki. AS Roma oficjalnie ogłosiła to, o czym mówiło się od kilku miesięcy - po finiszu sezonu Francesco Totti zakończy trwającą ponad dwadzieścia cztery lata sportową karierę. Jednoczeście nowy dyrektor sportowy rzymian Monchi przyznał, że legendarny piłkarz dostanie w klubie nową rolę.

O zakończeniu kariery przez Francesco Tottiego mówiło się już od kilku miesięcy. Kontrakt 40-latka z AS Roma wygasa w czerwcu tego roku, a dotychczas nie było słychać doniesień o negocjacjach i rozmowach odnośnie jego przedłużenia. Można się było więc spodziewać, że po sezonie legendarny Włoch zawiesi piłkarskie buty na kołku. I tak też się stanie, co na konferencji prasowej potwierdził nowy dyrektor sportowy rzymian Monchi.

- Wiem, że pomiędzy Tottim a klubem została zawarta pewna umowa i to będzie jego ostatni rok w roli piłkarza, a przed początkiem pracy jako dyrektor. Francesco to Roma. I chciałbym blisko z nim współpracować. Nawet jeśli nauczę się od niego jednego procenta jego wiedzy, to i tak będzie mnóstwo - powiedział dziennikarzom Monchi.

Totti odchodzi na emeryturę po 25 sezonach gry. Debiutował w Romie w 1993 roku. Przez całą karierę był związany tylko i wyłącznie z tym jednym klubem. W tym czasie rozegrał dla rzymian 783 mecze, w których strzelił 307 bramek. W samej Serie A zdobył ich 250 i tym samym stał się rekordzistą pod względem liczby trafień dla jednej drużyny. Był kapitanem zespołu od 1998 roku, trzy lata później zdobył swoje jedyne mistrzostwo Włoch. Wywalczył też dwa puchary (2007, 2008) i dwa superpuchary (2001, 2007) kraju. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie 25 razy, strzelił trzy gole i zanotował siedem asyst.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: